| anonim_4396 a întrebat:

Daca eu mi-am bagat un deget in vagin( doar un deget) nu s-a perforat nimic...nu a curs sange, pot sa mai spun ca sunt virgina?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU ai avut contact sexual, atunci mai eşti virgină :)
Degetul NU se pune la socoteală :))

Oricum, NU este indicat să introduci în vagin degetul/degetele ( sau alte obiecte ) deoarece se poate RUPE membrana himenală!
Chiar dacă aceasta se rupe, NU este obligatoriu să-ţi curgă sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Degetul tau a intrat in vagin printr-o perforatie existenta in himen deci ai ramas virgina. Asa vei fi/ramane pana in momentul in care in vaginul tau va fi introdus un penis gros care nu poate trece prin acea perforatie si ca atare iti va rupe/deteriora himenul.Doar in momentul in care vei face sex real se va produce dezvirginarea, pana atunci te poti masturba fara probleme deoarece ramai in continuare virgina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a curs sange inseamna ca mai esti inca virgina.

| ridhimagupta a răspuns:

Esti virgina

| AndyPeScurt a răspuns:

Opa, am inceput masturbarea happy
Nu ai cum sa te dezvirginezi.
Daca vrei sa te dezvirginezi baga toata mana happy

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Nu am vrut sa bag...pur si simplu din tentatie. Am bagat doar unul nimic mai multlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Alex19961996 a răspuns (pentru LoveStoryLoveYou):

Apai esti virgina apai si ce conteaza placere produsa conteaza tongue

| andreiul78 a răspuns:

Pati sa spui ca ai ramas asarcinata. Si in plus cine te intreaba la varsta asta daca esti sau nu virgina?

| LoveStoryLoveYou a răspuns (pentru andreiul78):

Cum naiba sa raman insarcinata, daca mi-am introdus degetul in vagin? Nu mi-am bagat niciun penis ca sa ejaculeze in mine? Ce degetul meu ejaculeaza sperma si nu stiu eu?straight face

| Alex19961996 a răspuns (pentru LoveStoryLoveYou):

Eee lasa-i sa vorbeasca ii ceva normal ca te-ai masturbat!

| Bismarck_Aura_1997 a răspuns:

Da, dar nu introdu ceva mai gros pentru ca se poate rupe fara sa simti cine stie ce durere.

| Iouji a răspuns:

Depinde de grosimea degetului