| Andreeaaaaaaa a întrebat:

Daca bagi niste cercei la amanet poti sa ii recuperezi adica sa ii scoti de la amanet dupa o perioada de timp? Daca da, cum? Scuzati categoria. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Julyett a răspuns:

Da poti sa ii recuperezi.In momentul cand ii bagi la amanet primesti suma si pe langa aceasta un contract.atunci cand doresti sa ii scoti trebuie sa platesti suma pe care ai primit.o in urma amanetarii cerceilor.In fiecare luna (pana cand ii cvei scoate) vei fi nevoita sa platesti o suma mica cam de 10-20 lei pentru pastrarea cerceilor si pentu a nu-i scoate la vanzare.un fel de taxa...iti spun din proprie experienta.big grin

sper ca m-am facut inteleasa.happy

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pe baza buletinului se emite un contract in care se specifica perioada, comisionul si suma de retragere! Daca nu platesti la timp comisioanele, dupa o anumita perioada ei isi rezerva dreptul de a-ti vinde obiectul amanetat in vederea recuperarii sumei!

| mona a răspuns:

Se pot recupera dar trebuie sa platesti lunar un fel de comision

| anduktz a răspuns:

Daca vrei sai bagi in amanet si nu sai VINZI la amanet adica sai dai la topit... daca la amanet se face un contract pe o perioada de timp o sap 2 3 4 cat vrei si se ia comision pe zi dar pana in ziua cand ai stabilit ca te duci sai scoti te duci sai scoti sau lungesti contractul daca nu-i scoti sau nu lungesti contractu ii vei pierde,,,,,, daca ii bagi la vanzare nu ai ce sa mai scoti si app la vanzare NU iti face contact