| YourGirl93 a întrebat:

Daca baiatul nu ejaculeaza in interiorul vaginului nu se poate ramane insarcinata nu? Ma gandesc atunci cand nu se foloseste prezervativ. Baietii mai elimina si alte lichide in afara de sperma inaintea ejacularii propriu-zise in timpul actului sexual?

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Actul sexual întrerup este, dacă sunt respectate niște treburi, o metodă de protecție anti sarcină.

| MMihai a răspuns:

Ce trebuie făcut practic :
1...Să nu aibă de loc, spermă pe canal. Face mult pișu!
2...Să nu aibă spermă pe cocoșel : spălare cu oțet diluat și normal și de calotat ( tras pielea în spate)
3...Să nu aibă spermă pe mâini : spălare cu oțet
4...Să o scoată cu mult înainte de jetul pre ejaculator, care are și el spermatozoizi!
5...La puștani, pot fi mai multe, asemenea jeturi pre ejaculare!
Etc.
De aceia se recomandă folosirea simultană și în asociere, a minim trei - 4
metode anti-sarcină!

| answer a răspuns:

Crede-ma, elimina un lichid care contine cam tot atati spermatozoizi ca si sperma propriu-zisa! Daca baiatul nu este matur emotional, atunci elimina acest lichid in cantitati mult mai mari si in felul asta e foarte posibil ca fata sa ramana insarcinata;
Folositi prezervativul si nu mai asculta la ce spune el, ca e o senzatie mai intensa de placere (asa este) ca nu el ramane insarcinat, ci tu si sigur nu ti-ai dori asta, sau sa ajungi sa ai pe consiinta un copil nenascut inca (adica sa ajungi la avort) de la 18 ani (ar fi de dorit sa nu ai asa ceva la activ pe parcursul vietii);

Sa nu incepi sa iei pastile de la varsta asta, mai ales fara sa faci niste analize pe care sa le vada un ginecolog si sa iti prescrie pe baza lor anticonceptionale; sunt fete care fac chisturi ovariene din cauza pastilelor luate dupa ureche, chisturi care, nedetectate si tratate la timp (medicamentos/chirurgical) pot duce la infertilitate sau chiar la cancer! Abia apoi puteti facee sex in felul asta, si anume sa nu ejaculeze in interior, deoarece daca o va face, chiar daca nu ramai insarcinata, fecundarea se produce (deci si avortul); Asta este explicatia pentru care biserica nu este de acord cu anticonceptionalele. Si-ar mai fii ceva: daca prima oara a vrut cu prezervativ, acum vrea fara, oare mai tarziu ce va mai vrea? sa ai grija sa nu ajungi obiectul lui sexual (asta daca am intuit bine problema); Ai grija si nu te lega la cap aiurea!

| liviu42 a răspuns:

V-ati apucat de facut sex si habar nu aveti de multe probleme, de minima cunostintza a organelor sexuale. wow dezastru tineret Romania.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Nu e de mirare ca ati picat bacul cu totii!

Răspuns utilizator avertizat
| Balmung a răspuns:

Da problema este ca acel lichid incolor, si deloc consistent te poate lasa insarcinata. Deci recomandabil este sa folosesti prezervativ.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Da.lichidul seminal
este plin de spermatozoizi, riscul sarcinii fiind unul real

| ZeroCool_9224 a răspuns:

Trei spermatozoizi stau de vorbă. Primul zice:
- Dacă ajung să fecundez ovulul, scot o blondă superbă, ochi albaştri, ţîţe mari, picioare pînă-n gît.
Vine al doilea şi zice:
- Dacă ajung eu să fecundez ovulul, scot un tip superb, toate femeile vor fi în limbă după el.
La care al treilea zice:
- Tăceţi dracu’, că sîntem pe esofag!