| DeeaMunteanu a întrebat:

Salut, am o intrebare. E FOARTE IMPORTANT. In timpul actului sexual, mai intii prietenul meu a folosit prezervativ, insa dupa ejaculare, peste o jumate de ora de pauza, am incercat fara prezervativ, insa nu a ejaculat. Spuneti-mi va rog pot ramane insarcinata? Mai demult am citit undeva, ca dupa ce barbatul ejaculeaza, mai ramane ceva sperma in organul lui, si daca e asa sunt sanse sa raman insarcinata da?

10 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Sansele sunt foarte mici. De preferat sa folositi prezervativul ori de cate ori aveti contact sexual ca sa evitati surprizele

| dariaelena a răspuns:

Nu prea mai sunt sanse, daca a-ti avut pauza de jumatate de ora, dar pentru linistea ta mai bine cumpara-ti un test.

| DeeaMunteanu explică (pentru dariaelena):

Dar pot ramane insarcinata daca actul a avut loc dupa a treia zi de la menstruatie?

| catalina_2916 a răspuns:

Daca nu s-a spalat dupa primul act sexul, da, sunt sanse sa ramai gravida..ingiena este foarte IMPORTANTA! fa-ti un test de sarcina sa te convingie..nu e scump si il gasesti in orice farmacie

| DeeaMunteanu explică (pentru catalina_2916):

S-a spalat dupa primul act. apoi a trecut aproape jumate de ora si am incercat fara prezervativ..Nu a ejaculat, insa tot imi e cam frica.

| Oana92 a răspuns:

Asta se numeste inconstienta...Da, poti sa ramai insarcinata!

| Exilee a răspuns:

Ar fi o dezamagire ( pentru mine) daca nu-ai ramane insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt şanse minime, mai bine foloseşti prezervativ tot timpul, nu vă mai jucaţi cu focul!
Fă-ţi un test de sarcină.
Te pup!

| Jackul336 a răspuns:

Da, sunt sanse deoarece mai ramane sperma, iar api in timpul celui de al doilea act poate elimina un lichid preejaculator care sigur te fecundeaza

| kristinne a răspuns:

Sanse sunt, dar putine, fa mai bine nu test ca sa te asuguri.