| V2004D a întrebat:

Daca circumferința penisului meu este de 14.5 atunci care este mărimea potrivită pentru prezervativul pe care trebuie sa îl iau?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Calculul este simplu :
14, 5 cm =145 mm : 2 = 72 mm
a.) 72 - 15 = 57 b.) 72 -10 = 62
cumperi 3 prezervative care pe ambalaj au trecuta marimea de : 56-57; 59-60; si 62-63, pe care le probezi pe rand. Sigur unul dintre prezervative se va potrivi perfect si va fi cel care dupa montare sa stranga putin penisul si va sta perfect intins si fix nemiscat. Succes!

| V2004D explică (pentru corbulalbrosu):

Pai nu trebuie sa iau cate un pachet de prezervative sau se poate lua la bucata? Fiecare firma de prezervative au același tip de marime? La Durex e diferit la mărimi? Daca da de care trebuie să-mi iau?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 cm grosime, masura este de 60mm
Dar nu-i cazul sa-ti faci probleme de cumparat prezervative la 14 ani, ca oricum nu ai unde sa le folosesti, fiind atat de micut de varsta, iar pentru pipi, nu-i nevoie.