| Marbella188 a întrebat:

Daca de exemplu ai contact sexual neprotejat cu ejaculare in vagin, inainte cu o zi sau doua de venire a ciclului, menstra mai vine daca de ex ai ramas gravida, sau vine luna aia si de luna cealalta nu mai vine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care : ''de exemplu ai contact sexual neprotejat cu ejaculare in vagin, inainte cu o zi sau doua de venire a ciclului'' (corectez a MENSTRUATIEI), raspunsul CORECT este bineinteles ca va porni sangerarea in mod absolut sigur dintr-un motiv extrem de simplu si anume : in acel moment formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA sau altfel spus NU poti ramane gravida.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă ai rămas gravida, menstruația nu îți mai vine.

| Doe_Cata_1905 a răspuns:

Depinde daca e regulat sau nu, daca este, vine apoi urmatoarea nu mai vine.