| Denisa7677 a întrebat:

Daca dupa 4 zile de la un contact sexual neprotejat mi-a curs putin sange si ma doare putin burta.
Am ramas insarcinata?

10 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu. Înainte de a face sex, trebuie sa fii informata pe acest subiect. Cum se concepe un copil, cum se implantează o sarcina, măsurile de prevenire ale unei sarcini și tot tacâmul. Dacă nu îți doresti sa rămâi, protejează-te.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ginecolog ai auzit? La el trebuie sa mergi nu aici pe TPU unde nu poate nimeni sa i ti faca analize, sa te consulte, doctorul in cabinet i ti va spune 100% daca esti gravidă sau nu esti, tu ce varsta ai?

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cică 17 ani, din alta intrebare a ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Multumesc

| Lukasssz a răspuns:

A ejagulat?

| Denisa7677 explică (pentru Lukasssz):

Nu a ejaculat in vagin
Dar ma gandesc ca sunt sanse mici
A fost contact sexual neprotejat
Dar acum imi curge putin sange, cred ca mi-a venit menstruatia o sa vad maine daca e abundenta inseamna ca nu am ramas insarcinata

| Crackman a răspuns:

Vezi asta dupa ce ar trebui sa iti vona menstruatia

| AdeLeu a răspuns:

Fa sex cât vrei, e super sănătos, dar sa o faci cu cap. Tu nu știi cum se rămâne gravida dar faci sex neprotejat.

| Denisa7677 explică (pentru AdeLeu):

Stiu am gresit
Dar am avut incredere in el si mi-a zis ca nu raman daca vom face neprotejat
A profitat de faptul ca sunt la inceput si ca nu stiu cum stau lucrurile

| AdeLeu a răspuns (pentru Denisa7677):

Cine te oprește sa știi cum sunt lucrurile? Citești frumos pe internet si te documentezi cum stau lucrurile si după treci la fapte. Nu mai lasa martalogi sa te prosteasca cu sexul neprotejat, tu rămâi cu copilul, nu ei