| ady960 a întrebat:

Daca ejaculez intr-o fata in mai vine ciclu sau nu? si daca nu ejaculez ii vine ciclu nurmal?

5 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Daca ejaculezi in interiorul fetei poate ramane insarcinata ceea ce inseamna ca nu va mai avea ciclu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca o fata/femeie sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa se fi produs ovulatia si sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie, CONDITIA DE BAZA pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata este aceea ca IN PRIMUL RAND SA FIE OBLIGATORIU IN PERIOADA FERTILA in momentul producerii sexului. Daca femeia ramane insarcinata nu se va mai produce menstruatia. Lipsa acesteia este de fapt primul semn al sarcinii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' sunt fete diferite de ai pus intrebarea de 3 ori?

| Adriia a răspuns:

Daca era in perioada fertila si s-a instalat o sarcina, nu, nu ii mai vine. Da.

| sweetdann a răspuns:

Poate veni ciclul normal chiar si daca este insarcinata! eu am avut mentruatie normala pana in luna 7 de sarcina... fiecare femeie are un corp diferit...Pentru a sti daca exista posibilitatea de a fi insarcinata, intreab-o cand a venit ultima menstra! Daca contactul vostru a fost la circa 14zile +- 3zile de la ultima menstruatie, poate exista posibilitatea unei eventuale sarcini (pentru ca ar fi fost in perioada fertila)