| denysame a întrebat:

Daca esti catolic nu ai voie sa injuri?(scuze categoria)big grinFunditsa cine'mi zice

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti crestin n-ai voie sa injuri.

| mgtow a răspuns:

Si daca esti ortodox nu ai voie sa o faci inainte de casniciewinking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nicio religie nu dă voie să înjuri!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Că e voie, că nu e voie oricum nu se ţine cont. Aşa că "hai să înjurăm ca la uşa cortului, că doar ne spovedim!"Înţelegi? Pe spovedit se bazează lumea care înjură. Dacă s-ar gândi şi la imaginea lor în societate...ar fi bine.

pa, pa.

| nicol20 a răspuns:

Orice religie ai fi se spune ca este pacat sa injuri daca tu vrei sa injuri nu ai decat e pacatul tau.Bafta

| Ofiintă a răspuns:

Pai nimeni nu are voie sa injure orice ar fi si eu is catolica

| pwp a răspuns:

Pai indiferent de religie nu ai voie sa injuri!

| GuessWho a răspuns:

De injurat toata lumea o face. e pcata da astia suntem noi oamenii.cat despre catolicilaughing prietenu` meu este.si injura urat tare cand e nervoslaughing

| cal3star a răspuns:

E cam aiurea intrebarea.
Dar totusi exista si un raspuns pentru aceasta intrebare.
In mod normal la orice religie (catolic, ortodox, baptist, penticostal etc) toate interzic injuraturile si omoru si alte chesti de geu. Dar vezi pe unul sa respecte?

Toti prietenii mei "pretind" ca sunt ortodoxi / catolici insa toti injura. Dar toti "stiu" ca la botez, pacatele o iau de la 0, ceea ce nu e adevarat. Dupa parerea mea, ori esti cu religia bine bine, ori te lasi de meserie, dar sa te duci la biserica degeaba si atunci cand iesi din biserica sa incepi cu injuraturile si alte chestii din astea... e aiurea parerea mea. Eu personal sunt ATEU, vad numai prostie in chestia cu religia!

| LNK a răspuns:

Nu conteaza ce religie esti, ar trebui sa nu injuri deloc. Doar daca esti satanist sau mai stiu eu ce.
Dar na, fiecare se mai scapa. laughing

| cosmina05 a răspuns:

Indiferent de ce religie esti, injuraturile sunt considerate ca fiind pacate

| Mar a răspuns:

De orice religie ai fi e pacat sa injuri.nici nu e frumos. dar noi oamenii ne-am obistuit cu injuratura si asa nu-l mai consideram pacat. indiferent de religie!

| iuliana1221 a răspuns:

Nu ai voie sa injuri in nicio religie...injurarea este o manifestare a emotiilor.de exemplu cand esti nervos s-au suparat pe cineva... unii isi manifesta supararea in bataie.si nici asta nu e bine asa ca cmai bine nu injuri deloc

| AloneQsFini a răspuns:

oh go on...Majoritatea italienilor sunt catolici si injura de tot si de Dzeu fara nici o remuscare.Concluziile le tragi tu.

LoNeLy; x

| AnTiBioTic a răspuns:

Eu's catolic. daca injuri cica e un pacat da sa vad si eu un om care nu injurahee hee. dar te poti spovedi dupa ce injuribig grinlaughing

| ShaRk_7788 a răspuns:

...Nu e bine sa injuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebuna? nu conteaza in ce religie esti tot nu ai voie sa injuri. Mai bine cand esti nervos/nervoasa asculta Laura Pausini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, ai voie sa injuri pe Basescu, Boc, Ponta, Crin pnl and company!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e ce mai tare s ate *** in gura