| anonima2617181 a întrebat:

Daca esti gravida si afli doar dupa 21 de zile, cand faci testul, mai poti sa iei vreo pastila sau singura cale e avortul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar avort. Mami stie?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista si un tratament cu pastile pentru avort, care trebuie facut numai sub supraveghere medicala, intr-o clinica medicala.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt mai exista si calea de a pastra copilasul, de al naste!

| Goete a răspuns:

Cu sau fara medicamente, dar doar avort.
Cauta video pe net cu avorturi, adica omorarea fatului, si vezi cum se apara, se trag saracutii sa nu fie ucisi...

| Floridori a răspuns:

Din momentul in care zigotul se implanteaza in mucoasa uterina (de regula 9-12 zile de la contact), singura metoda este avortul, indiferent daca faci testul dupa 15
21, sau 30 de zile. Avortul poate fi medicamentos sau chirurgical.

Insa avortul se poate face numai pana in saptamana 14 a sarcinii, calculata din prima zi a ultimei menstruatii (sau 12 saptamani calculate dupa varsta gestationala a embrionului/fatului).

| Crackman a răspuns:

Medicamentos...