| ALina_1717 a întrebat:

Daca esti insarcinata, menstruatia poate veni in fiecare luna?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primele 3-4 luni, unele femei au sangerari care imita menstruatia.

| catthshshshs a răspuns:

Normal ar fi sa nu ai menstruatie. Daca este ceva care pare a fi menstruatie, dar ceva mai putin, nu este in regula.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu. daca esti insarcinata, nu mai ai menstruatie.

| SweetCandy a răspuns:

Nu, stai linistita!

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu stiu ca nu mai vine.

| lostcontrol12 a răspuns:

Da, poate veni daca ai o sarcina extrauterina.
:*

Răspuns utilizator avertizat
| scarly86 a răspuns:

Nu, daca esti insarcinata, menstruatia nu mai vine pentru ca nu se mai elibereaza nici un ovul.rar mai apar sangerari la inceputul unei sarcini, uneori din cauza unei sarcini ectopice, adica embrionul(bebele) nu este localizat in uter, unde ar trebui, ci in alta parte(de ex in trompele uterine). in cazul unei astfel de sarcini trebuie sa mergi de urgenta la medic pentru ca ea nu poate evolua in conditii normale si trebuie intrerupta.

| Fllly a răspuns:

Nu

| madalykuka a răspuns:

In nici un caz,,, daca ai fi toate "rezidurile" de sange sar indrepta catre bebewinking

| alina_7697 a răspuns:

Nu, apar doar sangerari maxim 3-4 luni in anumite cazuri, atunci cand copilu are probleme de dezvoltare!

| tiby93 a răspuns:

Poi daca esti insarcinata nu prea mai vine delochappy

| funkydiva a răspuns:

Da happy pot exista anumite sangerari, desi esti insarcinata si se presupune ca nu mai ai menstruatiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca nu dar sunt si cazuri in care vine, normal nu ar trebui sa vina 9 luni si daca alaptezi nu vine numai cand nu mai alaptezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timpul sarcinii nu mai ai menstruatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate sa-ti vina este posibil sa-ti vina doar o singura data cand esti gravida dar nu de mai multe ori asa cum se spune poate sa-ti vina ciclul peste sarcina dar numai o luna de mai multe ori nu cred ca este posibil

| ALina_1717 explică:

Pursisimplu am vazut la Tv un caz cand o tipa a aflat ca este insarcinata abia in luna a 7.si ma gindeam ca daca nu-i venea ciclul 7 luni atunci ea chiar nu a banuit nimic? si de aia mi-am pus intrebare ca e posibil cazul cand iti vine peste sarcina

| Angel4ever a răspuns:

Daca esti insarcinata ciclul nu iti vine 9 luni. Adica pe toata perioada sarcinii mai exact!