| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti insarcinata(pur si simplu o intrebare)... si te lovesti in burta, o lovitura destul de tare, si pierzi sarcina... ce se intampla? poti pati ceva? sau? daca esti de exemplu in primele saptamani...:*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E greu de pierdut sarcina, fiindca organismul mamei o protejeaza chiar sacrificand mama. In 90% din cazurile de femei care pierd sarcina din traumatisme (de obicei accidente rutiere sau agresiuni extrem de violente) se declanseaza o imensa hemoragie care insoteste avortul. Aceasta necesita chiuretaj de urgenta, transfuzii si alte manevre de desocare. Uneori sunt eficiente, alteori e nevoie de histerectomie de urgenta (inlaturarea chirurgicala a uterului), alteori, din pacate, femeia decedeaza. Oricum peste 90% din femeile cu avort traumatic raman cu sechele grave pe toata viata, practic mutilate.

| xibalba a răspuns:

Bravo. Bravo! Esti tare desteapta. Nici nu ma mir de ce e Romania asa cum e.

Janina
| Janina a răspuns:

Ar trebui sa iti fie rusine pentru simplul fapt ca gandesti asa!~

| AndreeA_4571 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch raspunsul se afla aici :((

| AndreeA_4571 a răspuns:

Tot eu am dat si raspunsul ala anonim

| p0wer a răspuns:

Doamne ce fel de om esti :O suflet ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ...mai bine .sa nu te lovesti.si nici sa nu te loveasca nimeni.mai ales Dumnezeu.si sa privesti copilul ca pe o binecuvantare de sus. un copil nu e o nenorocire. e un zambet de sus.de foarte de sus.nu-l refuza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fa lucrul asta...priveste urmatorul videoclip si pastreaza micutul ingeras!
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

sper sa iei decizia corecta... pupici