| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Daca faci dragoste fara prezervativ iar baiatul nu ejaculeaza in tine e posibil sa ramai gravida?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca amandoi sunteti sanatosi si nu aveti probleme de fertilitate, riscul este cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se desfasoara actul sexual.

| imiplacemov a răspuns:

Da. Evident.

| serpisor a răspuns:

Am mai raspuns la o intrebare aproape identica. Iti voi spune la fel. De fapt copy paste
Aceasta metoda nu este deloc sigura deoarece chiar daca partenerul nu ejaculeaza "in tine", el elimina involuntar, pe perioada actului sexual si inainte de ejaculare, un lichid ce poate contine atat spermatozoizi cat si germeni ai unor infectii cu transmitere sexuala. Asa ca pe langa faptul ca va puteti imbolnavi poti ramane si insarcinata. Va recomand sa folositi prezervativul si sa nu aveti in cap prostii de genul "nu mai simt placerea " sau altceva. Desigur actul sexual este putin diferit de la a o face cu prezervativ sau fara, dar gandeste-te ca astfel eviti in proportie de 99, 99% o sarcina nedorita sau o infectie care este foarte neplacuta. DuReX big grin

| Pisik a răspuns:

De ce nu incerci cu anticonceptionale? Le gasesti la orice farmacie, poate sa ti le prescrie si ginecologul.

Asa macar esti sigura ca nu ramai, daca le iei corespunzator :*

| Sun_6934 a răspuns:

Este mai mult imposibil decit posibil. Probabilitatea ca o sa aiba loc fecundarea de pe urla eliminarii acelui lichid este practic nula, dar este o varianta admisibila doar in cazul unui partener stabil.

| Sun_6934 a răspuns:

Pentru orice eventualitate in cazul daca nu doresti sa practici sexul protejat e mai bine sa ai un test de sarcina mereu la indemina, pentru ca un raspuns 100% nu poate sa ti-l dea nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu degetu