| AdeeAdelyna83 a întrebat:

Este posibil sa ramai insarcinata daca faci dragoste cu prezervativ dar apoi baiatul sa isi atinga penisul si sa se murdareasca pe maini de acel lichid iar apoi cand isi pune din nou alt prezervativ (tot in aceeasi seara) acel prezervativ sa aiba pe el spermatozoizi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este greu de crezut ca ar exista chiar si o mica posibilitate (eventual pana in 2-3 procente) de a ramane insarcinata printrun astfel de mod. De regula nu se procedeaza asa cum ai descris tu intamplarea, fiindca orice baiat/barbat stie ca pentru a sta fix si nemiscat prezervativul, acesta se va monta intotdeauna pe un penis bine spalat, sters si uscat.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai nu se spala si el dupa primul raport sexual? Chiar asa poate fi de morfolit?

| Emilian65 a răspuns:

Este recomandat ca dupa primul act sexual, el, trebuie sa-si spele si mainile si penisul pentru ca atunci cand pune al doilea prezervativ sa fie curat in ambele parti, in felul acesta evitand orice pericol de a ramane gravida.

| Robert1999999 a răspuns:

Sunt sanse de 30% happy