| Ubitaa a întrebat:

Daca faci dragoste neprotejat a 7 a zi dupa menstruatie, poti ramane insarcinata? dar fara sa ejaculeze baiatul

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La tine ce înseamnă neprotejat?
Dacă pierde o singuă picătură la retragere, poți rămâne însărcinată.
Trebuie să stăpânească foarte bine tehnica coitului întrerupt dar trebuie să fie cu analizele la zi pentru a nu transmite boli pe cale sexuală.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Orincand exista riscul sa ramai insarcinata chiar si dupa metoda calendarului nu fonctioneaza la toata lumea si in perioada aceea esti fertila doar ca foarte putin! Riscul intotdeuana exista sa ramai! De aceea s-a inventat prezervativul! pentru oameni destepti ca la tute vad ca nu functioneaza!

| Ubitaa explică (pentru Azµre):

Si la tine vad ca vorbitul frumos iti lipseste! nu vorbi daca nu stii!

| 1234abcd a răspuns:

E posibil... poti ramane insarcinata oriunde si orcand.cel mai bine sa va protejati

| gennosuke99 a răspuns:

Se poate dar de obicei la distanta de 10 zile dupa si poate si inainte sunt sanse scazute sa fi insarcinata

| just4mee45 a răspuns:

Pai exista lichidul de lubrifiere la barbati. apare cand e excitat si se poate ca acel lichid sa contina spermatozoizi.dar e foarte improbabil. sper ca ti-am fost de ajutor

| irina90 a răspuns:

Stai fata' linistita ca nu ai cum sa fi insarcinata daca el nu a ejaculat in tine

| Ubitaa explică (pentru irina90):

Esti tu asa de sigura? ca unii spum ca pot ramane altii ca nu...

| irina90 a răspuns (pentru Ubitaa):

Eu o fac neprotejat mai mereu si nu mi s-a intamplat niciodata sa ramanwinking

| Ubitaa explică (pentru irina90):

Pai eu eram si dupa menstruatie! afecteaza asta cu ceva?