| adriela_5337 a întrebat:

Daca faci sex/dragoste fara balonas si parteneru nu ejaculeaza inauntru poti sa ramai insarcinata?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Riscul este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, poţi rămâne.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Posibilitatile sunt mici, insa fa totusi un test de sarcina la trei saptamani dupa contact.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu inteleg inainte sa faceti sex trebuia sa stiti asta nu?

| SteauaNordului a răspuns:

In mod normal daca nu ejaculeaza nu ramai.
in timpul actului sexual, barbatul elimina un lichid care contine spermatozoizi. e nevoie de unul singur pentru a se produce fecundarea daca tu te aflii in perioada optima producerii unei sarcini

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic!

| Andrulica a răspuns:

Nuuu incearca rolling on the floor) peste 9 maxim 10 luni smug o sa ai un puradel pe caprolling on the floor

| annna a răspuns:

Este riscul foarte mic...

| Darkfable a răspuns:

Deci nu se poate odata ce nu si-a dat drumu in tine. Banuiesc ca a scos-o inainte sa ejaculeze si i-a dat drumu in alta parte. Oricum nu strica sa faci un test cine stie poate a ramas ceva acolo. PS Exista si anticonceptionale.

| Ady_5411 a răspuns:

Nu