| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca faci dragoste fara przervativ poti sa ramai insarcinata da fara sa isi dea drumu in mine?

Răspuns Câştigător
| Negative a răspuns:

S-a mai raspuns de atatea ori...DA POTI RAMANE! Pentru ca penisul elimina niste lichide care pot contine spermatozoizihappy.

16 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Citește asta, e răspunsul meu dat unei fete care a pus aceeași întrebare.
http://www.TPU.ro/......al-acum-2/
Numai bine!

| FlyingSoul a răspuns:

Sexul nu se face fara prezervativ sau anticonceptionale decat daca vrei un copil. Poate isi da drumi in tine vara sa isi dea seama ( cunosc pers care au patit-o).

| scarletjo a răspuns:

Buna! Da, poti ramane insarcinata daca faci dragoste fara prezervativ si nu isi da drumul in tine.Sunt sanse minime...dar sunt(depinde doar de noroc).

| xALeXdXx a răspuns:

Si da si nu, din cauza lichidului pre-spermal(lichidul seminal)[lichidul produs de barbati in timpul actului sexual] dar sunt mai putini spermatozoizi [la ejaculare sunt mai mult speratozoizi] dar ti-as sugera sa iei niste anticonceptionale

| athos01 a răspuns:

Da se poate lichidul care se scurge pana sa ejaculeze poate contine spermatozoizi

| Cristy15 a răspuns:

Nu mai speriati fata si nu mai fiti...(nu vreau sa jignesc)... Se vede ca ati lipsit de la anatomie a 7-a. In carte scrie clar(mentionez ca am vazut aceeasi chestie si pe net): Acel lichid care curge inainte de sperma(acela transparent) NU CONTINE SPERMATOZOIZI.
winking

| raspunz a răspuns (pentru Cristy15):

Poti să faci pipi pe cartea de anatomie din clasa a 7-a, îți garantează moșu care a învățat bine în facultate.

| anonim_4396 explică (pentru Cristy15):

Ai drepatte, eu tocmai am fost la ora aiahappy

| raspunz a răspuns (pentru Cristy15):

Ba nu, tot nu ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca nu.ce intrebare prosteasca...

| raspunz a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit, se poate. Nu mai vorbiți despre ceea ce nu știți sigur.

| anonim_4396 explică (pentru raspunz):

Alo,eu is in clasa a 7-a si am trect prin lectia de care zice Cristy15

| raspunz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am spus că nu scrie așa în carte. Știu despre ce este vorba, am făcut și eu clasa a 7-a, dar voi nu ați făcut o facultate, așa că nu știți despre ce vorbiți. E o grelșeală în carte. Sunt medic și știu ce spun. Lichidul spermatic este produs glandele seminale, spermatozoizii de testicule. Însă cele două componente și lichidul prostatic se combină pentru a forma sperma :) Nu există niște robineți care să se închidă ermetic și să poți spune da frate, acum curge numa lichid spermatic, acum, numai prostatic. Normal că lichidul ăla antrenează cu el și câțiva spermatozoizi, mai puțini decât la o ejaculare. Textul din manual vrea să vă facă să înțelegeți că glandele seminale PRODUC DOAR LICHID SPERMATIC NU ȘI SPERMATOZOIZI, ca să nu trăiți cu impresia greșită că spermatozoizii sunt produși de glandele spermatice. NU se referă la lichidul seminal care poate să apară sub formă de picături la capătul uretrei în timpul sexului. acela poate să aibă spermatozoizi, pe care îi poartă cu ei de pe canal. În unele situații chiar mulți. De exemplu dacă ai făcut sex în ziua aia, ai jaculat, nu ai urinat, ai obținut o altă erecție și faci sex. Normal că lichidul seminal va conține și câțiva spermatozoizi luați pe drum. Uită-te la asta: http://www.netterimages.com/images/vpv/000/000/015/15624-0550x0475.jpg
toate glandele își varsă conținutul direct în uretră, nu sunt valve care să le oprească, e logic.

| thunderstorm a răspuns:

Inainte sa incepi sa practici asta, trebuia sa te informezi.sunt sanse maxime sa ramain insarcinata, deoarece exista o picatura a placerii care contine si ea spermatozoizi.dar poate ai noroc si nu nimeresti o zi fertila. poti calcula aceste zile.bye

| Norbert94 a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata! Numai in acel caz ramai insarcinata daca te termini deodata cu el! Funda?

| raspunz a răspuns (pentru Norbert94):

FALS, total greșit.