| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci sex fara prezervativ e placerea mai mare...sau si daca o faci cu prezervativ tot poti sa te simti bine?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ca femeie, diferenţa nu există.
Ca bărbat, însă, plăcerea este mult mai mare fără (recent am aflat şi eu asta pe pielea mea).
Riscurile practicării sexului fără prezervativ sunt cunoscute. Prin urmare, este mai sănătos şi mai relaxant cu prezervativ.
Se poate practica şi fără dacă ai partener stabil şi ea ia anticoncepţionale sau doriţi să aveţi un copil sau are sterilet.

Sănătate.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te poti simti minunat, pentru ca siguranta oferita de prezervativ - Corect Utilizat, si cu mainile foarte bine spala-te! - iti compenseaza pe deplin teama si sstressul indus de riscul sarcinii si al bolilor!

Cine sustine altfel, pune mai presus placerea strict fizica, si da dovada si de un egoism si inconstienta extrem de periculoasa! - plus ca nu realizeaza ca un act sexual este extrem de complex, si care NU trebuie sa se concentreze doar pe placerea fizica!, ci si pe comuncare, sinceritate, reciprocitate, mangaieri si tandrete!

| marsy a răspuns:

E bine si cu. trebuie sa stii cum sa-l folosesti!

| cryss_1476 a răspuns:

Exita diferenta intre a o face cu si fara prezervativ. intr-adevar e mult mai bine fara, e alta senzatie dar si riscurile sunt extrem de mari. in cazul in care partenera i-a anticonceptionale, poti incerca si fara, dar ai grija (sa nu aiba vreo boala cu transmitere sexuala). deci, daca nu vrei sa ai probleme foloseste prezervativul pentru ca exista placere, nu dispare cand ti-l pui.

| poesia a răspuns:

E bine si fara prezervativ, dar si cand il folosesti stai fara nici o grija si te simti mult mai bine.
Prezervativul nu impedica cu nimic placerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fainule incearca si tu ca sa vezi diferenta, nu se compara una cu alta doar caci cu prezervativ te protejezi dar fara placerea e tripla (ai grija cu cune o faci fara)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fie care in feluul sau deja