| VrRos73 a întrebat:

Cât la sută din valoarea sexului diminuează prezervativul?
De exemplu dacă fără prezervativ simți 100% plăcerea, cu prezervativ cât la sută mai simți?
10, 20,30,40,50,60,70,80,90%?

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Senzatia de piele pe piele poate fi diferita de lacaz la caz, in functie de umiditate, cat de stramta e ea sau mare o ai, cat excitati sunteti, cat de bine va miscati etc. Lucruri care s-a putea sa se compenseze cu oral si altele sau miscari pe masura, chiar daca prezervativul e pus. Cel putin in relatiile deschise ar fi bine sa nu incerci norocul cu metoda retragerii sau mai stiu eu ce metode, s-ar putea sa va faceti mai mult rau decat ace moment de placere... care poate fi si mai frumos daca pur si simplu aveti siguranta amicului din cauciuc ( nu va intrerupe, nu stati cu griji).

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt studii care spun ca nu dimineaza deloc placerea, dimpotriva creste placerea, fiindca da liniste, calm si elimina stresul ca fata poate ramane gravida sau ca poti lau BTS.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul cu prezervativ, o placere!
https://www.csid.ro/......-19642160/

Placerea sexuala este influentata de utilizarea unui prezervativ sau lubrifiant?
https://www.medlife.ro/......fiant.html

5 moduri în care prezervativele fac sexul să fie și mai plăcut:
https://www.feminis.ro/......68588.html

Sexul protejat este cel puțin la fel de plăcut ca cel neprotejat!

Potrivit unui studiu de specialitate efectuat pe 1645 de adulți activi din punct de vedere sexual, plăcerea sexuală nu diferă între un act sexual protejat și unul neprotejat. În plus, nu există diferențe de intensitate între orgasmele resimțite sau numărul acestora.
Singura diferență a fost înregistrată în ceea ce privește gradul de satisfacție al bărbații care au folosit prezervativul fără lubrifianți și cei care nu au folosit deloc mijloace de protecție. În plus, în ciuda concepției generale, femeile nu au observat nici o diferență între a face sex cu sau fără prezervativ.

| mihai69 a răspuns:

Depinde de prezervativ.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intre 20 si 50%, zic eu.
Dar disconfortul psihic atunci cand nu porti prezervativ si 'arzi' o domnisoara foarte fertila, e mult mai mare decat cel dat de prezervativ.
Un prezervativ pus bine nu te incomodeaza deloc, doar reduce putin senzatia. Avantajul este ca eviti putin ejacularea precoce, cu prezervativ.

| VoidEternal a răspuns:

60 sa zicem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea e ca sexul protejat poate fi foarte placut. Barbatii care zic ca nu simt nimic cu prezervativ ori sunt handicapati ori folosesc prezervativul gresit. Sexul neprotejat este, insa, alta planeta. Nu ca este mai placut, mi-ar fi greu sa fac comparatia doar din acest punct de vedere, pur si simplu neprotejat este alta planeta. Cu toatea astea, nu merita sa ti risti sanatatea pentru planeta de care ti vorbesc laughing (daca e o persoana instabila! )

| Musca88 a răspuns: