| Vasiliniuc a întrebat:

Daca faci sex in ziua de ovulație poți rămâne însărcinată și azi nu mi-a venit menstruația pot sa fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Teoretic DA, posibil ca da, testul stie mai bine

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ramai imediat insarcinata daca ai avut sex neprotejat in perioada fertila.
Oricum, un test de sarcina poti sa-l faci abia peste 7-10 zile, de la intarziere.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la ambele intrebari este acelasi : bineinteles ca DA.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Poti face test de sarcina dupa 2 saptamani!
POTI RAMANE INSARCINATA IN ZIUA OVULATIEI SI CHIAR SI IN ZILELE DE FERTILITATE!
Daca nu te descurci sa ti minte asta, desi nu e normal, descarca ti aplicatia "Menstruatie". Este un calendar unde iti notezi cand ti-a venit, cand ai facut sex, si iti arata dupa calculul aplicatiei ziua in care esti fertila! Sanatate

| Vasiliniuc explică:

Pai și când pot sa imi fac un test de sarcina?

| RAY a răspuns (pentru Vasiliniuc):

Cand vrei tu, de preferabil dupa 2 saptamani

| Vasiliniuc explică:

Mi-a venit menstruația deci înseamnă că nu sunt însărcinată naspa imi doream să fiu sa mai am un bebe