| cinevascumpik a întrebat:

Daca faci sex si NU ti se rupe himenul mai esti virgina sau nu?

7 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Multi cred ca virginitatea inseamna ca himenul sa fie intact; de fapt, sensul propriu al virginitatii este puritate; nu vezi ca acum intretii relatii sexuale si a doua zii te poti coase la loc mimand "virginitatea"?

| CandyES a răspuns:

Normal ca nu, virgina inseamna sa fii purahee hee ti se pare tie ca dupa ce intretii relati sexuale mai esti asaraised eyebrows. Iara cele care li se rup himenul din probleme medicale sau il au lipsa [ pentru ca exsista cazuri] da ele suntwinking.

| xXx_6966 a răspuns:

Nu

| szergiu a răspuns:

Dezvirginarea se produce instant de la primul contact sexual, NU conteaza daca se rupe membrana numita himen sau nu. Himenul probabil se v-a rupe in timp cu activitatea ta in viata sexuala sauuu Doar intr-un caz extrem vei ramane cu himenul nerupt - Dar acest lucru nu influenteaza in nici un mod viata ta sexuala.

| adina_8849 a răspuns:

Nu mai esti virgina sigur. poate nu ai avut himen sau ai avut si s-a rupt la o ora de sport dar asta nu inseamna ca nu ai fost virgina niciodata sau ti-ai pierdut virginitatea la ora de sport.iti pierzi virginitatea doar la un contact sexual sau la introducerea in vagin a unor obiecte.deci nu mai esti virgina.

| lumy5 a răspuns:

Teoretic nu, practic da. In cazul himenului elastic, el nu se rupe decat la nastere, deci ai fi virgina pana cand nasti

| NAdrian a răspuns:

La orice contact seXual iti pierzi virginitatea!