| Bluefang a întrebat:

Poate ramane insarcinata daca ejaculez in vaginul ei si ea nu este in perioada menstruatiei?

Răspuns Câştigător
| BMihai a răspuns:

Pe scurt, ca sa intelegi :

daca ejaculezi cand NU este pe STOP(perioada menstruatiei) sansa de a ramane gravida este foarte mare.

daca ejaculezi cand este pe stop tot risti sa ramana gravida.

asadar : oricum ar fi, ca ejaculezi in vaginul ei ca este sau nu este pe stop riscul de a ramane gravida este real.

SFAT : foloseste prezervativul sau pune-o sa ia anticonceptionale.
bafta

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste. In perioada mesntruatiei, riscul este mic, in afara ei, riscul creste progresiv pana in perioada ovulatiei (zilele 12-16 ale ciclului menstrual).

| elasexygagica a răspuns:

Da, daca ejaculezi o so lasi bortoasa si o sa iti vina cu plodu in fata usii, deci mai bine foloseste prezervativ, il induri cateva ore cat tine partida decat sa induri plansatele si smiorcaielile unui plod toata viata...nu crezi?

| Analya a răspuns:

Nimic nu e sigur pe lumea asta.deci poate smug

| alexandrakarina a răspuns:

100% ramane insarcinata...asta e chiar absurd sa nu ramana insarcinata...bine in cazul in care fata nu stearpalaughing

| costi a răspuns:

Poti sa fii mai explicit de-atat? e o gluma, sper ca te prinzi. nu-s deloc un puritan, dar intrebarile astea sunt stupide, poti da un search imediat pe net si poti gasi raspunsul cat ai zice peste. sau poti folosi capul, e bun sa stii, preintampina multe complicatii, ca de exemplu copiii neasteptati. poti folosi prezervativ, e o alta idee originala care mi-a venit pe loc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta stiti despre sex cu ochi inchisi da la scoala sunteti bata daca sar face ora de pornografie la scoala toate fete ar stii si ar aplica toate pozitiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate... dar in timpul ciclului nu poti ramane insarcinata...
perioada activa e de la a 10 zi a menstuatiei pana la a 20 zi, cea mai periculoasa zi e a 14 -a, asta in caul in care are ciclul regulat isi poate calcula

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Normal ca poate