| GoldBird888 a întrebat:

Daca fetele se masturbeaza, mai sunt virgine?

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Conform definiției din dictionar, definitie care se si aplica, o persoană de sex feminin este virgină atata timp cat nu a practicat sexul, de orice tip ar fi el: normal, anal sau oral.
Himenul nu are a face cu virginitatea, este o membrana protectoare la intrarea in vagin. Se poate rupe din n cauze, motiv pentru care odata cu avansul stiinţei din ultimele decenii, nu mai este considerat un simbol al virginitaţii.
Asadar, chiar daca in timpul masturbarii himenul se rupe, atata timp cat fata este in conditiile de mai sus ea este inca virgină.
Sper ca te— am lămuri, caci vad ca majoritatea raspunsurilor sunt eronate...

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Din punct de vedere fizic, nu neaparat.Depinde cum si cu ce anume se masturbeaza.

| Ofiintă a răspuns:

Nu puteti dormi linistiti noaptea, daca nu puneti cate o perla de intrebare?
Serios?

| COLORATTA a răspuns:

Virgina = nu a avut nici un contact sexual. masturbarea nu inseamna un contact sexual deci, printr-o simpla deductie logica, atat timp cat nu ai avut contact sexual esti virgina.

| Cristiann25 a răspuns:

DA.

| Burlacu006 a răspuns:

Bai pui si tu niste intrebari de ma ia draciiiiii. logic ca inca sunt virgine, ce tu daca esti virgin si faci laba asta inseamna ca nu mai esti virgin?

| Petrust a răspuns:

Da

| Sternex a răspuns:

Nu ca n'ai cum.