| Sabina_1904 a întrebat:

Fetele care se masturbeaza mai sunt virgine? funda.

Răspuns Câştigător
| Mihaela_1499 a răspuns:

Buna Sabina.
Deci daca ne masturbam singure nu se considera ca dezvirginare, in urma masturbarii daca se rupe himenul tot virgine ne numim.
Nu ne mai numim virgine in momentul in care intretinem un act sexual.
Cat despre virginitatea psihologica, morala, se spune ca de vreme ce te-ai lasat atinsa de un baiat, in zona intima, ai consimtit actul sexual.
Cu prietenie, Diana.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Atat timp cat nu ai contact sexual esti virginawinking

| Zenithf a răspuns:

Din punct de vedere religios nu. Cum zice ca, daca ai privit pe cineva si ai dorit-o, atunci ai si facut asta in mintea ta.
Din punct de vedere fizic, ramai virgina pana la un contact sexual cu un barbat, indiferent daca este normal sau nu.

| Contrast a răspuns:

Depinde cu ce si unde se masturbeaza, esti constienta, nu?

| Nirvana a răspuns:

Da. Virginitatea se pierde odata cu primul contact sexual cu un barbat.

| Mihaela_1499 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.

Cu prietenie, Diana.

| madalinaaa89 a răspuns:

Dap, din punct de vedere fizic, pentru ca virginitatea inseamna prezenta himenului, si, implicit, penetrare.Deci,cu alte cuvinte, daca nu ai avut nici un contact sexual cu un baiat, poti spune ca mai esti virginawinking
Daca te masturbezi ai grija sa nu o faci cu obiecte ascutite pentru ca risti sa te ranesti. A, si inca ceva:te poti dezvirgina si prin masturbare, insa, nu cred ca vei prea fericita cand toate fetele it vor spune ca pe ele le-a dezvirginat x, y sau z, iar pe tine...domnul Morcovwinking

take care!

| Sabina_1904 explică:

Ok mersihappy

| Ioana2518 a răspuns:

Da, deoarece nu au avut nici un contact sexual.

| Baal a răspuns:

Cati ani ai?

| popicu a răspuns:

Da, nu mai sunt virgine atunci cand au un contact sexual