| bluesky a întrebat:

Daca fostul meu prieten cu care se presupune ca suntem amici(eu inca il iubesc) nu imi raspunde pe mess si cam evita sa vorbeasca cu mine, ce credeti ca inseamna? Oare nu ma vrea nici ca amica? Eu i-am tot spus ca tin la el si ca vrea sa fim din nou impreuna, poate fi asta motivul, ca vrea sa ma ajute sa il uit? Ce credeti? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Cea mai buna solutie e indiferenta. Garantat iti spun ca te va cauta daca nu dai nici un semn de viata. Atunci cand o va face nu il ignora pentru ca va vedea ca inca il iubesti si esti suparata pe el. Raspunzandu-i sec i-ai arata faptul ca nu iti pasa de el. Raspunzi sec la orice te intreaba. Astfel sunt doua solutii. Ori nu te mai cauta deloc ori exista cazul in care isi da seama cat de mult a gresit si va insista foarte mult el sa va impacati. Dar avand in vedere ce s-a intamplat e mai bine sa nu accepti impacarea. Parerea mea e ca avand in vedere ce a fost nu ar merge, insa in relatia urmatoarea astfel el ar invata sa fie mai putin superficial. Astfel ii faci un bine lui ajutandu-l sa se maturizeze, iti faci un bine tie invatand ca poti trece peste astfel de lucruri si faci un bine si urmatoarei lui iubite care va fi mai apreciata. El ar putea sa iti fie tie amic, dar oricine vrea prieteni. Amicii sunt cei care te insotesc la o terasa, vorbesti cu ei din cand in cand. Prieteni sunt ce vrei tu si anume cei cu care poti vorbi orice. Avand in vedere ce a fost nu cred ca ii vei povesti lui orice. Rar gasesti fosti iubiti care sa fie dupa prieteni. Asta se intampla doar daca amandoi au iubit, iar eu cred ca numai tu ai trait acest sentiment. Eu iti urez succes in urmatoarea relatie. Sunt si baieti care merita sa stii.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca el nu mai vrea sa va impacati si daca a vazut ca tu nu poti accepta asta, si-a dat seama ca nici amicitia nu poate exista intre voi. E greu sa ramai dupa o relatie de iubire in relatii de amicitie si se poate numai daca ambii parteneri consimt si fac eforturi in aceasta directie.

| monyk a răspuns:

Buna, sincer, cred ca ar trebui sa nu il mai bagi in seama si asta pentru ca mai mult rau iti faci tie, daca el se poarta asa, tu ignora-l si fi indiferenta chiar daca e greu, e mai bine pentru tine ca sa il poti uita mai usor, daca ai vazut ca el nu mai vrea sa fiti impreuna ci doar amici, atunci daca vei mai vb cu el, nu ii mai spune ca il iubesti si ca vrei impacare, nu intra tu in vb cu el, daca intra el atunci vb normal si fa-te ca nu te intereseaza asa tare, asa poate daca mai tine la tine, poate va reactiona cumva... oricum eu cand m-am desp de fostul prieten, el a zis ca mai bine ramanem amici, dar cat timp exista sentimentele din parte ambilor sau cel putin a unuia, nu merge...amica cu adv poti fi cand nu mai simti iubire pentru el, doar sa il consideri un simplu amic, mai bine intrerupe pentru o perioada legatura cu el, sa vezi cum sta treaba, cat timp sunt sentimente, mai mult rau iti faci fiind amica cu baiatul iubit e o suferinta, cel putin asa am patit eu!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu sigur ce ganduri are el straight face
Dar stiu ce sa faci ca sa te bage in seamahappyNu uitawinkingTot ce a fost candva intre voi s-a dushappyAcum trebuie sa uiti de el si sa il consideri decat un prieten.Incearca sa vorbesti cu el si spune-i ca vrei sa ramaneti prieteni happy
Asa el v-a intelege ca nu ai alte ganduri si te v-a baga in seama love struck

| marsy a răspuns:

Da. inseamna sa nu-i mai skr. si sa nu-l mai presezi... da-i liber. daca ii va fi dor de tine. iti va skri el! Baiatul nu vrea sa-ti dea sperante!
uita de el!

| Kitty a răspuns:

Probabil ca nu mai vrea sa fiti impreuna, ori nu este intr-o dispozitie prea buna si nu are chef .sa zicem, sa vb cu tine. Ca amica, cred ca nu ar fi o problema pentru el, dar poate vrea ca pentru o perioada sa te distantezi un pic de el (adica sa nu il mai iubesti in cazul in care i-ai si spus asta). Ar trebui sa ii respecti dorinta de a nu mai fi impreuna si poate ca va fi mai bine pentru amandoi.Nu trebuie sa mai insisti pentru atunci te poate crede disperata si nu cred ca ai vrea asta.Deci daca el nu mai vrea sa tineti legatura, asa sa fie, si poate dupa ceva timp, daca a tinut la tine, se va intoarce si macar veti fi doar amici happy
Diddy :*

| Lady.Love a răspuns:

Poate el si-a gasit pe altcineva, chiar daca tu nu stii de acea persoana. El evita sa vorbeasca cu tine pentru ca tu ii tot repeti ca vrei sa fii din nou cu el...si el avand o alta iubita, normal ca-l deranjeaza. Asta poate fi una dintre zecile de posibilitati. Eu iti sugerez sa renunti la el, ca iubit. Sa accepti faptul ca acum sunteti doar prieteni. Asta e tot cam ce ai putea face, cel putin asta cred eu. Sper sa fie totul bine daca nu-i mai zici ce-l deranjeaza happy Mult succes!