| kalibraful a întrebat:

Daca imi vine ciclu de doua ori pe luna asta s-a intamplat 2 luni la rand.este grv?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,e vorba de o dereglare hormonala, nu e foarte grav, dar ai putea merge la ginecolog sa vezi despre ce e vorba si sa iti dea eventual niste pastile pentru reglarea menstruatiei.Si eu am patit sa imi vina de 2 ori in aceeasi luna, apoi mi s-a reglat si imi vine normal acum.

3 răspunsuri:
| Dєєค a răspuns:

Daca ti-a venit recent, gen acum 3 luni poate fii normal, adica la inceput la unele fete le poate venii de 2 ori pe luna si la unele odata la 2-3 luni happy

| francesca89 a răspuns:

Poate ovulezi de doua ori intr'o luna.nu e nimic grav

| Rapafilă a răspuns:

Nu,mai ales in cazul in care esti la inceput. Abia in primii 2 ani se regleaza menstruatia. Si eu am aut astfel de probleme si nu-i cazul sa te sperii. Daca nu te simti ok, poti merge la un ginecolog, insa stay relaxwinking