| angelo a întrebat:

Daca ai ciclu poti face testul de sarcina? mie imi vine ciclu pe 18-19 luna aceasta si actul sexual s-a intamplat pe 8 ce credety daca imi vine ciclu se poate sa fiu insarcinata?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi insarcinata chiar daca ai o sangerare care seamana cu cea menstruala, mai ales ca perioada in care ai avut tu contact sexual neprotejat este una destul de fertila. Menstruatia nu modifica rezultatul testului de sarcina, dar fii atenta sa-l faci din urina de dimineata si la cam 20 de zile de la contactul sexual.

| moonY a răspuns:

Nu stiu daca facand in perioada asta un test, rezultatul va fi afectat in vreun fel, insa stiu SIGUR ca, indiferent daca ai menstra sau nu, poti fi insarcinata.