| Marius925990 a întrebat:

Daca in prima zi a menstruatiei ejaculezi in vagin sunt sanse infima sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima zi a menstruatiei d.p.d.v medical este considerata ca fiind cu adevarat SINGURA zi a oricarui ciclu menstrual in care formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA, indiferent de caracteristicile si lungimea ulterioara a respectivului ciclu. In concluzie NU EXISTA absolut nici-o sansa/posibilitate. Sanatate!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Slabe sanse ca nu ai ce fecunda

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dar sunt sanse maxime sa te alegi cu o infectie, sau sa-i provoci fetei o hemoragie!

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| AutumnDay a răspuns:

Fata/femeia poate avea ovulatie oricand, chiar si in timpul menstruatiei sau in oricare zi a ciclului menstrual. Nici macar PRIMA ZI nu e IMPOSIBILA. Fix la serviciu am o colega care a ramas atunci. Oricand e posibil, citeste mai mult despre asta. In schimb, iubita ta poate apela la anticonceptionale si e protejata oricand impotriva unei sarcini, chiar si in perioada de 7 zile pauza intre foliile de pastilute.