| Gandurinegre21 a întrebat:

Daca, in timpul actului sexual cand penisul barbatului este in vagin, in momentul ejacularii penisul trebuie scos neaparat? Precizez, sexul este protejat, cu prezervativ. Multumesc!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dimpotriva, este interzisa scxoaterea penisului cu prezervativ in timpul ejacularii, fiindca poate deteriora prezervativul. Se asteapta terminarea ejacularii, apoi se pune o mana la baza penisului pentru a fixa prezervativul si se scoate penisul din vagin.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

NU este "obligatoriu" să scoţi penisul afară din vagin în momentul în care ejaculezi.

Dar, după ce ai ejaculat NU mai continui penetrarea şi NU treci la alt "număr".

Penisul trebuie scos ( din vagin ) când este încă în erecţie ( "sculat" ), altfel RIŞTI ca prezervativul să rămână în vagin ( precum şi o eventuală sarcină )!

Toate cele bune.

| relian a răspuns:

Daca el are prezervativ de ce sa mai scoti afara? Nu mai scoate nimic afara da acolo inainte pina termina.Prezervativulde aia se foloseste.Deci in momentul cind folosesti o metoda contraceptiva nu mai stai sa spui stai asa, vezi unde termini si bla bla.Indiferent de metoda tipul poate si este si bine sa termine acolo unde trebuie.Si daca folosesti aticonceptionale la fel penisul poate termina oriunde ca nu patesti nimic.Ba dimpotriva as zice o sa te simti chiar mai bine si tu si penisul daca termina in vagin cum spui.

| Emilian65 a răspuns:

Daca sexul este protejat, nu este nevoie sa scoata penisul afara. 1-2 minute poate sa continue actul sexual fara nici o primejdie.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu, nu trebuie daca ai prezervativ. si nici cand nu ai prezervativ nu trebuie sa-l scoti daca vrei un copil.

| BSwwatch a răspuns:

Nu,nu trebuie scos, lasa-l acolo!

| UngUrU777 a răspuns:

Nuu, nu mai daca nu vrei mostenitori!

| olivikkka a răspuns:

Nu esti tu fetit de 9 ani care isi asculta parintii de dupa perete si dupa aia gusta din saculetul care il arunca tata. Vad ca deja stii ce si cum sa faci

| RTDRomania a răspuns:

Da,daca nu ar ramane prezervativul in vagin si ai fi facut degeaba cu protectie pentru ca dupa penisu isi revine la normalitate.

| LarisaHermina a răspuns:

Daca folositi prezervativ e ok nu trebuie sa va faceti nici o problema

| eargus a răspuns:

Nu. Recomand sa scoti penisul dupa ejaculare, iar in cazul in care vrei sa fii sigur ca nu faci copii, iti recomand ca atungi cand simti ca orgasmul atinge limitele maxime si vei ejacula, poti scoate penisul din vagin si ejacula oriunde, sau pe corpul acesteia, depinde de fanteziile tale, de acordul ei.