| AlexaRoxana14 a întrebat:

Buna ziua!
In urma cu 3 zile, am facut-o prima data. Eu am avut mare incredere in prietenul meu pentru ca stie exact cum se face totul, adica are experienta. I-am spus sa foloseasca prezervativ si sa nu isi dea drumul in mine, cu toate ca are prezervativ. El ma ascultat si a facut exact cum am vrut eu. El mi-a spus ca daca are prezervativul pus in tot actul sexual, nu trebuie neaparat sa scoata penisul la ejaculare, dar el m-a ascultat si la scos inainte. Atunci in momentul actului sexual, nu mi-a curs sange, si el mi-a spus ca nu este nimic grav, depinde de fiecare himen. Acum in a 3 zi de la producerea actului sexual, mi-a curs un lichid alb-maroniu. Tin sa precisez ca ciclul trebuie sa imi vina peste 2 zile. Exista vreun risc ca eu sa fiu insarcinata? Cu toate ca a folosit prezervativ si nu si-a dat drumul?
El mi-a spus sa stau linistita, dar eu tot sunt cu moralul la pamant si imi fac griji. Astept un raspuns. Va multumesc frumos :*

5 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Stai linistita nu ai cum sa fi insarcinata daca v-ati protejat. Lichidul e de la mensturatie pentru ca si la mine apare cu o zi, doua inainte sa-mi vina.happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi happy

Menstruaţia poate să vină şi mai devreme...

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Scurgerea pe care ai avut-o n-are legatura cu vreo sarcina (oricum e prea devreme pentru asa ceva, si oricum, daca v-ati protejat, treaba este exclusa). S-ar putea cu toate astea, sa fi luat din pacate o boala de la prieten. Prezervativele te protejeaza doar 70% de BTS-uri, deci poti sa iei ceva, cu tot cu ele. Daca iubi n-a fost virgin, exista aceasta posibilitate. Barbatii sunt purtatori de tot felul de BTS-uri care la ei nu se manifesta. Tu, ca femei insa, te trezesti cu scurgeri, secretii etc. Ar fi bine sa mergi la un medic.

| AlexaRoxana14 explică (pentru Alcyon):

Nu era virgin. Dar are toate analizele facute la zi. Cineva mi-a spus ca acel lichid este din cauza ca trebuie sa imi vina. Si luna trecuta la fel s-a intamplat, inainte de menstruatie mi-a curs acel lichid cu 2 zile inainte.
Dar grija mea este sa nu fiu insarcinata. Adica nu are cum, nu? Daca am facut protejat si nu a ejaculat deloc?

| Yay000 a răspuns:

Nu,nu ai nici o şansă să rămâi big grin.