| Marbella188 a întrebat:

Daca in ultimele 5 6 luni am avut ciclul: 30, 31, 29, 30, 30, si luna asta ar trebui sa vina in 21 deci tot 30 de zile ar veni. este un ciclu cat de cat regulat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ciclul tau menstrual este regulat si fiindca ultimele 5 cicluri menstruale au avut practic lungimea de 30 de zile, se poate aprecia ca si actualul ciclu va avea aceeasi lungime de 30 de zile. In cazul in care in luna trecuta sangerarea a inceput in data de 21 Aprilie, probabil ca si acum in luna Mai menstruatia va incepe tot la fel cel mai probabil in data de 20-21 Aprilie. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur. Chiar foarte regulat.

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate fi considerat un ciclu regulat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este un ciclu regulat.