| Anca a întrebat:

Daca iubitul vostru merge intr-un club fara voi si acolo danseaza cu o necunoscuta, care vine la el, aia fiind cu prietenu si ii spune : " Daca m-ar vedea prietenu ce fac s-ar supara " > iar iubitul tau ii raspunde : " Si la mine ar fi la fel ".

E o chestie de trecut cu vederea? E ok ca a dansat cu aia? E ok sa nu poti refuza o femeie care vine sa danseze cu tine?
Cum ar refuza una care i s-ar oferi pe tava si in alt mod?!

Sa raspunda si baieti si fete. Sunt curioasa ce credeti voi despre situatia asta dintr-un club.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce trebuie sa faci din tantar,armasar? Daca pe tine te invita un necunoscut sa dansezi,ce faceai,il repezeai scurt "fugi mai,de-aici ca am prieten"? Poate refuzai unul,doi,dar pana la urma,ai fi acceptat sa dansezi cu un necunoscut.
Si,cand o fata merge sa invite un baiat la dans, baiatul poate sa accepte din curata politete, sa nu o puna pe fata respectiva intr-o situatie stanjenitoare.Cu alte cuvinte,mult zgomot pentru nimic.
Pe de alta parte, sa sari de la un dans la ceea ce insinuezi tu, e un pas mult prea mare si depinde de fiecare.Adica,daca i se ofera una pe tava depinde doar de baiat.Nu incerca sa faci vreo legatura intre faptul ca NU a refuzat un dans si atunci, s-ar putea sa n-o refuze daca ii propune altceva! E complet gresit!

| RXN a răspuns:

E o situatie ipotetica in cazul meu,intrucat nici eu,nici prietenul meu nu prea frecventam cluburile,iar de dansat nici nu se pune problema.laughing

Totusi,nu m-ar deranja sa stiu ca a dansat cu o tipa necunoscuta intr-un club.Mi se pare ceva aproape firesc,in multimi mai abordezi cate o persoana noua,mai cunosti lumea,nu mi se pare ceva de condamnat.
De la un dans care are loc in public la urma urmei si la altceva care are loc printr-un spatiu mai retras e,totusi, cale lunga si nu cred ca are rost sa fac corelatii de genul dans cu o necunoscuta=aventura de o noapte.

Un barbat fara respect fata de partenera poate sa cedeze in fata unei femei care i se ofera pe tava, dar nu are rost sa baiesti pe cineva ca te-a inselat daca nu ai dovezi concrete.

| Anca explică:

Nu are legatura cu mine subiectul. Era la general.

| Anca explică:

Situatia asta nu mi s-a intamplat mie. Nu luati ca si cand asa ar fi. Doar ca am avut un raspuns nu prea incurajator si cum se astepta pentru amica mea care m-a intrebat daca e ok ce a facut el.

Dar probabil am luat in calcul si faptul ca prietenul ei nu-l genul de barbat cu care eu as umbla, care frecventeaza cluburile si isi ia prea multe drepturi.

| liviu89 a răspuns:

A FOST DOAR UN DANS!
pentru partea 2a nu stiu :d
"
Cum ar refuza una care i s-ar oferi pe tava si in alt mod?!"

| liviu89 a răspuns:

A fost doar un dans!
daca vrei sa iti tii prrietenu aproape nu mai fi asa de geloasa
Este doar un sfat

| Lightose a răspuns:

Eu as fi foarte geloasa si la cat de mult il iubesc as fi in stare sa il bat acolo big grin(stiu ca nu e frumos)
M-as simti si mai dezamagita, m-as inchide in mine dar daca tie ti s-a intamplat asta, nu trebuie sa suferi.Ar trebui sa petreci mai mult timp cu tine,sa te analizezi, sa te cunosti si sa vezi cum ar trebui sa se comporte barbatul visurilor tale.
Eu nu as trece cu vederea pentru ca exact cum ai continuat si tu cu alta intrebare, mi-as fi pus-o si eu:oare s-ar fi culcat cu alta?
Sper ca te-am ajutat! Sa fii iubita!
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In club te duci sa dansezi, el a gasit partenera danseaza.
,, Cum ar refuza una care i s-ar oferi pe tava si in alt mod?!''
Ce crezi ca o intreaba inainte sa danseze daca s-a spalat pe maini? sa arate buletinul si sa raspunda la 30 de intrebari sa vada daca se potrivesc? pai ii da sut in cur orice fatawinking.
E ca si cum ai zice ca eu daca am dansat intr-o noapte 20 defete in club inseamna ca am facut sex intr-o noapte cu 20 de fete?
Baiatul nu are nici o vina si el ar trebui sa se desparta de amica ta. Cum sa stai frate cu o fata atat de geloasa, ca asta nu mai e iubire e obligatie.
Daca ăla e la plaja si vede o fata nud, atunci ce mai face amica ta?
Baiatu nu are nici o vina, vina o are amica aia a ta paranoica de care il urmareste si de cate ori a tras apa sa se duca.