| Idontcare69 a întrebat:

Daca la barbati, lichidul pe care il ejaculeaza se numește "spermă", la femei cum se numește? Este greșit sa spui ca o femeie are "sperma", nu -i asa?

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Te referi atunci cand la o femeie apare procedeul colocvial(squirting)? Sunt fluidele interne eliminate de corp. Ejacularea feminină are loc pentru a ajuta procesul de reproducere. Spermatozoizii se pot deplasa numai într-un mediu lichid, fluidul suplimentar, care este de aceeaşi temperatură, vâscozitate şi pH, va ajuta spermatozoidul să ajungă la ovul nefertilizat şi la sfârşitul drumului biologic. Asta ca sa intelegi ce e cu fluidele alea. Sperma este tot un fluid organic, doar ca este secretat de gonade și alte organe sexuale ale unor masculi. Pe scurt sperma "apartine" doar barbatilor. laughing)

| Idontcare69 explică (pentru MedionTcO):

Ok,ok si in concluzie, se numeste "squirring". Hehe, stiam de asta de la filmele xxx, dar voiam un termen in romana, daca nu exista nu-i bai laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Idontcare69):

"squirtingul" este termenul des folosit, preluat si in romana, care desemneaza procesul de ejaculare feminina, nu defineste secretia in sine. Ce elimina femeia in sine sunt secretii vaginale.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Femeia are secreții vaginale. Sperma iese din gonadele masculine, nu ar putea o femeie normală să aibă așa ceva decât de la parteneri!

| Anisia15ana a răspuns:

Nu este gresit.