| 1andrei0101 a întrebat:

Daca m-am excitat si eu si prietena mea nu aveam dispnibil un prezervativ si am inceput sa ma frec cu penisul in apropierea vaginului si intamplator sa intre o data doar un pic apoi sa fie scos si sa ma frec doar in apropierea vaginului iar la venirea ejacularii a fost indepartat penisul siam ejaculat in palma. exista vreo sansa sa fie ceva daca m-am frecat in apropierea vaginului, gen la intrarea in vagin..la labii?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Spermatozoizii sunt foarte mobili si atrasi de mediul vaginal. Daca ajung pe labii este exact acelasi lucru cu faptul de a ajunge in vagin, asa ac daca era in perioada fertila, o sarcina este posibila.

| 1andrei0101 explică (pentru Brigaela):

Perioada ei de menstruatie este pe 13-14 ..se poate intampla ceva? adica nu sunt sigur daca am ejaculat pe ..cum am simtit o viitoare ejaculare am facut tot posibilul sa ejaculez in palma iar cand am luat in mana penisul am ejaculat in mana dar ma tem sa nu fi ejaculat si in jur..adica nu s-a vazut nimic pe vagin sau langa

| 1andrei0101 explică (pentru Brigaela):

S

| Brigaela a răspuns (pentru 1andrei0101):

E suficient lichidul preejaculator. Nu mi-ai spus daca are cicluri regulate si care este durata ultimelor 6 cicluri, asa ca nu pot aprecia riscul.

| 1andrei0101 explică (pentru Brigaela):

Ultimele 6 cicluri au fost in preioada precizata

| Brigaela a răspuns (pentru 1andrei0101):

Deci are menstruatii neregulate de 28-30-31 de zile. Era in perioada cu fertilitate medie, asadar riscul de sarcina exista. E greu de apreciat exact cat.

| 1andrei0101 explică (pentru Brigaela):

Tin sa precizez ca penisul era in erectie dar preputul nu era "belit" deci ar fi vreo sansa ca lichidul preejaculator sa nu fi ajuns?

| Brigaela a răspuns (pentru 1andrei0101):

Da, sigur

| mona a răspuns:

Nu prea cred ca o sa fie ceva de data asta, mare atentie pe viitor

| darrio2007 a răspuns:

Intamplator? Adica tu nu erai de fata? Hai ca esti hazliu.

| Azµre a răspuns:

Copile ce-ai făcut?

| greyhound a răspuns:

Nu se intampla nimic
ps tare faza cu "intamplator"

| Bluebutterfly80 a răspuns:

laughing intamplator a intrat, nu? m-ai amuzat!
nu cred ca ''e ceva'' cum spui tu, dar alta data nu mai riscati! sunt cupluri care au patit-o si de la atat, daca tu in singura penetrare ai lasat putin lichid preejaculator care uneori poate contine si spermatozoizi, in interiorul vaginului!
fiti pregatiti cu tot ce trebuie alta data! happy

| MrAnderson a răspuns:

Da...ati trecut intamplator unul pe langa altul, si accidental i-ai bagat-o. Hai, mai baiete...
Ai 99% sanse sa fi scapat de belele. Nu are cum sa fie vreo problema, de genul sarcina, sau altele.

| 1andrei0101 explică:

Iar perioada ei de menstruatie este pe 13-14 este posibil ceva?