| Mijua a întrebat:

Dacă m-am frecat cu capul penisului de vaginul unei fete, dar nu a existat ejaculare,
este posibila o sarcina?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu ce? Cu amprenta de la penis?
Niciodată.

| dullcat a răspuns (pentru darrio2007):

Niciodata? Am pus mai sus niste linkuri care zic opusul, scrise de medici.

| darrio2007 a răspuns (pentru dullcat):

Opusul? Adică doar prin frecare, poate rămâne insarcinată? Ai pus acele linkuri dar ai citit doar ce ți-a convenit.

| dullcat a răspuns (pentru darrio2007):

Scrie foarte clar peste tot ca este posibil, nu ca este imposibil/sunt zero sanse.Reciteste in caz ca tu ai citit numai ce ti-a convenit.

| darrio2007 a răspuns (pentru dullcat):

Nu repeta ce ti-am scris eu. Daca nu exista ejaculare ca sperma sa ajunga la ovul, nu are cum sa ramana insarcinata. Nu te mai contrazice fara rost. Punct.

| dullcat a răspuns (pentru darrio2007):

Esti liber sa citesti, mai inveti cate ceva:

,, Este posibil insa ca o cantitate mica de sperma sa iasa din sistemul reproductiv si sa apara in acest lichid (posibilitatea creste in cazul ejacularilor repetate, cand lichidul poate antrena spermatozoizi de la ejacularea anterioara). Deci poti ramane insarcinata de la lichidul preejaculator? Vorbind la modul general, raspunsul este nu. In rarele cazuri in care sperma vie poate fi prezenta in lichid, conceptia este posibila.

Poti ramane gravida fara penetrare?
[...] Raspunsul scurt este ca nu poti ramane insarcinata fara penetrare. Cu toate acestea, exista unele exceptii rare. Pentru ca o conceptie sa apara, tot ce trebuie este ca materialul seminal sa vina in contact cu canalul vaginal. Daca apare ejacularea si materialul seminal vine in contact cu canalul vaginal, conceptia poate avea loc chiar si fara penetrare. Aceasta este destul de putin probabil, dar este o posibilitate.

Frecarea corpurilor

Similar intimitatii fara penetrare, frecarea este o forma de intimitate care mimeaza actul sexual fara penetrare. Poate fi facuta imbracata, nud sau in lenjerie intima. Este foarte, foarte putin probabil sa poti ramane insarcinata in urma acestor jocuri erotice.

Dupa cum am mentionat mai sus, ca o conceptie sa fie posibila, sperma trebuie sa vina in contact cu canalul vaginal. Daca practici jocurile erotice in lenjerie de corp, exista o mica sansa ca sperma sa se poata infiltra prin lenjeria de corp si sa intre in vagin. Acest lucru este foarte putin probabil, dar posibil.

Sansele de conceptie cresc daca sunteti goi. Fara haine sau lenjerie de corp, nu mai exista bariere fizice pentru ca sperma sa ajunga la vagin. Desi este putin probabil sa ramai gravida in urma acestei experiente, exista totusi o posibilitate.'' - https://www.suntmamica.ro/preconceptie/insarcinata-fara-penetrare-7639

| darrio2007 a răspuns (pentru dullcat):

Hm, te agăți de un fir de păr doar ca să fie ca tine.
Amuzant!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu dragule

| Miruna333 a răspuns:

Nimeni nu ramane insarcinata din frecat

| dullcat a răspuns (pentru Miruna333):

Eu nu as face astfel de afirmatii pe aici, ca doar sarcina cade pe umerii persoanei care a intrebat, nu pe ai mei sau ai tai.Precautia e cea mai sigura, fiindca posibilitati exista.

De citit:

https://www.verywellfamily.com/pregnant-semen-got-on-me-2758453

https://www.suntmamica.ro/preconceptie/insarcinata-fara-penetrare-7639

https://www.healthline.com/......having-sex

| AdeLeu a răspuns:

Daca ai citi pe net cum se formeaza sarcina, nu ai mai pune intrebari de genul
Ori faci sex pe bune, ori joaca de copii

| healerdx7 a răspuns:

Nu. Pentru o sarcina e necesara ejacularea, lichidul seminal neavand spermatozoizi in componenta.