| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma masturbez 4 zile la rand, pot exista efecte negative? Am 16 ani si sunt baiat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat o faci maxim odata pe zi, ar trebui sa fii in regula.
Excesul dauneaza sanatatii, pentru ca sperma nu are timp sa ajunga la maturitate in cateva ore.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio legătură între cât de des te masturbezi și „maturitatea" spermei tale (mă rog, nu una care să dăuneze sănătății, așa cum fals declară alte persoane).
Nu e nicio problemă să te masturbezi zilnic - fiecare om are un ritm propriu al vieții sexuale. E posibil ca pentru unii să fie mult, pentru alții - prea puțin. Media e totuși cam asta - odată pe zi.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca vor exista efecte negative.

| kavasaki99 a răspuns:

Mai redu nu chiar in fiecare zii.

| DenisaAnon a răspuns:

Presupun ca nu are nimic.Esti pus pe treaba nu gluma laughing)

| UberOrgasm a răspuns:

Nu o sa se mai scoale

| suceavavaslui a răspuns:

Credeam ca esti fata dar mi-ai zis tu ca esti baiat.

| Chitu_Andrei_2002 a răspuns:

Daca te mai masturbezi o sa ti micsoreze penisul