| Mariana_Grall_1954 a întrebat:

Daca mi-a inghetat apa in casa ce pot sa fac mentionez ca ae instalatie din teava ppr

Răspuns Câştigător
| xanax7040 a răspuns:

Incearca sa incalzesti teava cu un radiator cu ventilator in partea unde intra in casa apoi incet incet pina la robinet apropo lasa si robinetul deschis in timp ce faci asta ca sa mearga mai repede.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Sa nu faci greseala sa incalzesti teava direct, mai ales daca e vorba de PPR. straight face

Incalzeste bine in casa cu un calorifer, calorifer electric, orice altceva, dar nu pe teava.

Daca e vorba de circuitul unei centrale, cauta in manualul acesteia, poate are un mod, ceva pentru situatii de genu. tongue

| buturuga a răspuns:

Hmm, at trebui sa pui ceva cald pe sub teava, pentru ca apa de acolo sa se dezghete, ai grija sa nu fie apa clocotita pentru ca risti sa-ti pocneasca tevile si e nasol, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa faci caldura ca se desghete apa din teve, faza cu apa calda e naspa ca poate pocni teava si da drumu la apa si daca picura e semn bun