| Anonimusrocraft a întrebat:

Mi-a inghetat hidroforul sau teava de unde vine apa, ce sa fac nu mai am apa crying( pls help

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Hidroforu se aude face zgomot, adica daca dai drumu la apa, mergi acolo unde este instalat hidroforu si vezi daca pleaca.Verifica daca are curent, sa nu fi sarit siguranta. Daca functioneaza si nu baga apa inseamna sa s-a dus cum ii zice are o membrana de cauciuc si aia se rupe de obicei si el merge dar nu baga nimic.In cazul asta trebuie sa chemi un meserias, daca tu nu stii sa surubaresti, trebuie sa scoti aia, sa cumperi alta membrana si s-o pui la loc.Dar daca te pricepeai nu mai intrebai pe aici.Doar verifica daca pleaca cand dai drumu la apa si daca da cheama un meserias. Daca hidroforu e ste afara in aer liber s-a dus drcu deja laughing Deci ce sa-i faci scoate-l din priza altceva nai cei face.Si daca tot ninge ai apa balamuc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.elforum.ro/topic/30356-ajutor-hidrofor-inghetat/
Cititnd prin comentariile oamenilor mai inteligenti(cred eu), sper sa nu fie ars cum mai scrie acolo, poate avea al tau protectie termica.

| apocaliptic77 a răspuns:

Ai pus deja verdictul? poate nu e inghetat. da mai multe detalii.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Daca imi dai mai multe detalii, teb pot ajuta prin telefon sau, la fata locului daca locuiesti in Bucuresti sau imprejurimi, ok! 0737755579 Ing Razvan