| love2012 a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia si a 2 zi dupa asta imi fac un test de sarcina, imi va da rezultate exacte asa ca atunci cind iti intirzie mentra si trebuie sa-ti faci testul?(fundita*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dar nu din cauza ca l-ar influenta menstruatia (nu-l influnteaza). Insa daca se suspecteaza o sangerare pe sarcina, testul trebuie facut la minim 7 zile de la aparitia sangerarii.

1 răspuns:
| love2012 explică:

Eu am avut mentruatia a tinut 3 zile,dar nu a fost asa ca alta data,acum ceva diferit,doar cite un pic in fiecare zi,asta poate da un semn de sarcina sau poate fi vorba de altceva? ca nu mi-e rau, nu am greturi, sinii sunt moi asa cum au fost si pina acum. poate fi vorba de o eventuala sarcina?