| anonim_4396 a întrebat:

Daca n-am platit o amenda in 48 de ore (amenda de bus)cat se dubleaza sau se adauga mai mult? trebuia sa platesc astazi la ora 3 amenda si n-am putut pe maine cat o sa fie? scuze de categorie da am nevoie de raspunsuri cat mai repede

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

In termen de 48 de ore se plateste 50% din valoarea amenzii. Dupa 48 de ore amenda se plateste normal.

| aty91 a răspuns:

Cat se dubleaza? laughing Poi daca se dubleaza e dubla ( adica inmultita cu 2)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O platesti cat ai luat initial. Daca ai luat amenda pe mijloc de transport, adica 200 de lei, iar daca o plateai in termen de 48 de ore, plateai doar 100 lei. Deci tu n`ai platit`o in 48 de ora, asadar platesti 200 de lei.

Bafta`!