| Bibi547 a întrebat:

DACA nu am mai avut contact sexual de mult timp si acum am mâncărimi in zona intimă chiar si înăuntru de la ce poate fi? P.S. fără glume proaste

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Igiena precară.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

| Andreeush a răspuns:

Poate fi vorba de o infecție urinară.

| 90210 a răspuns:

Infectie (cel mai probabil de la un gel de dus sau ceva)

| Ale080999 a răspuns:

Draga mea, in primul rand tu ai o igiena intima corecta? Si daca ai, atunci cel mai ok este sa consulti un medic si in cel mai rau caz si in situatia al pandemiei, poti sa mergi la farmacie si sa ii spui farmacistei ca ai mancarimi in zona intimei si o sa-ti recomande ceva medicament. Sunt variante dar cel mai important este sa nu iei medicamte fara sa consulti un medic sau cel putin un farmacist.
Ai grija de tine!

| Bibi547 explică (pentru Ale080999):

E logic că am o igienă intimă corecta ca doar nu stau asa. Nu sunt in Romania sa pot să merg la farmacie sa vorbesc. Voi astepta sa vad daca trece de la sine ca vad ca nu mai am nimic acum si cu siguranta ma voi duce si la doctor. M.am spălat cu un gel de duș și probabil asta e problema.

| Ale080999 a răspuns (pentru Bibi547):

Poate sa fie si asta problema, cel mai ok este sa folosesti un gel intim care sa nu conțină parfum si alte chestii rele.

| MarcelBoaba69 a răspuns:

Te scarpin eu

| Anamaria420 a răspuns:

Poate fi orice fel de infecție ginecologică. Cel mai bine e să vezi un medic in privinta asta si sa eviți sa te speli cu sapun in zona intimă, pune bircarbonat de sodiu în apa in care faci baie.
Nu sta asa, daca e o infecție, așteptarea nu face decât să inrautateasca situația, vei primi tratamentul adecvat doar de la medic. Sanatate!

| mariaioana289 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infecție vaginală(gen candidă sau vaginită). Nu lua nimic fără prescripția medicului ca poate sa fie orice bacterie si nu se tratează la fel. Nu aștepta și du te, altfel se înrăutățeste situația

| AlexandraAll a răspuns:

S ar putea sa ai o infectie urinara, poti lua niste ovule Cernovid de la farmacie, dar in timp ce le iei nu ai voie la contact sexual

| Ale080999 a răspuns (pentru AlexandraAll):

Medicamentul acela ei poate sa ii faca rau, sunteti cumva medic?
Nimeni nu ar trebui sa recomande medicamte daca nu este medic si daca nu examineaza pacientul. Si nici macar nu se numeste asa...

| AlexandraAll a răspuns (pentru AlexandraAll):

Cervugid

| AlexandraAll a răspuns (pentru Ale080999):

Auzi, eu i-am spus ce am alut eu nu am spus ia si tu ca asa trebuie.

| Ale080999 a răspuns (pentru AlexandraAll):

Data viitoare sa te exprimi mai bine...