| 4ever23 a întrebat:

Daca nu ar exista mess-ul, Facebook-ul si alte "chestii" de socializare, oare cum s-ar mai indragosti majoritatea persoanelor care posteaza pe aici?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Majoritatea celor care posteaza aici sunt copii si doar ei se pot indragosti pe mess, Facebook si alte "chestii" de socializare.Cateva poze, cateva emoticoane, cateva like-uri si gata. Problema nu e ca se indragostesc asa, pentru ca pe cat de rapid le e entuziasmul, pe atat de repede le trece. Problema e ca pierd timpul cu astfel de lucruri, cand ar putea cunoaste si s-ar putea indragosti de persoane din imediata lor apropiere, practicand un sport sau urmandu-si anumite pasiuni alaturi de cei cu care ar avea mai multe in comun.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum s-ar indragosti?
Mai curat, mai frumos, mai adevarat!
Nu voi aprecia niciodata un monitor si o tastatura mai mult decat un om cu sange cald si ochi stralucitori!

| Komododragosh a răspuns:

Asta este cea mai usoara metoda de a-ti gasi partener/a. Este mai mutl pentru puturosi, cei timizi sau cei disperati ( fara o alta cale ). Daca nu ar mai exista, atuncea o gramada de oameni, mai ales baieti, ar fi singurei acum. Insa mai greu se formeaza dragostea pe net, nu poti sa ai pur si simplu incredere in cineva asa pur si simplu doar prin ecran. Socializarea fata-n fata e cea mai buna. Da, desigur, facebooku messu si alte alea ne face treaba mai usoara sa cunoastem parteneri, dar in marea majoritatea cazurilor, doar parteneri de sex, mai rar parteneri de dragoste. Este mai minuant sa cunosti sufletul pereche in lumea reala, nu? Ca sa poti povesti ceva de genu: pe femeia care o iubesc am cunoscut-o in parc/la munte/ la mare/ intr-o tara straina, etc. Parerea mea este ca e mai frumos asa, si iti vei da seama mai repede decat dupa cateva luni,

| darrio2007 a răspuns:

Cum o faceau bunicii nostri.Pe o banca in parc.

| ochiverzi91 a răspuns:

Intrebarea anului! happy

| llliii a răspuns:

Mai repede si mai sincer ar este cam ciudat sa zic eu asta avand in vedere ca eu l-am cunoscut pe prietenul meu pe fb dupa ne-am intalnit etc... ciudat dar in unele cazuri [cum este si al meu ] poate tine destul de mult

p.s. suntem din acelasi oras nu este rel la distanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sau indragostit pana la aparitia lor, dragostea aia de pe fakebook sincer nu vad ce reala e de fapt, o poza + comentarii = te iubesc sa fim seriosi, pana la urma dai de realitate si tot acolo ajungi sunt fete si batetii peste tot iar comunicarea este ceva foarte comun omenilor din pacate nici numai comunicam fata in fata, iubirea se naste din altceva nu din porcarile astea virtuale care crede-ma ca internetul nu te ajuta sa vb cu o fata te ajuta sa fugi de realitate, viata, iubitii real cand iubiti pretuti ce aveti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine. Si-ar scrie scrisori si-ar sta 3 luni sa le vina scrisoarea. Si-ar muri de inima rea ca nu le-a mai ajuns. Haha! Telenovele cu incetinitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca toti oamenii normali happy.