| VrRos780 a întrebat:

Dacă nu faci sex,
trăiești degeaba?

22 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Așa e fratelo, sângele apa nu se face

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate tu traiesti degeaba

| RAY a răspuns:

Și Newton a trăit degeaba? Realistic vorbind cu toți existam degeaba,nu exista nici un sens, rost, scop, venim din nicăieri și mergem nicăieri, noi dam sens vieți noastre

| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva!

Calugarii, maicutele de la manastiri si impotentii traiesc fericiti si fara sex, fiindca isi canalizeaza viata spre altceva: munca, rugaciune, placeri pamantesti, fara cele trupesti.

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Nu exista nimic care sa ți dea un motiv de fericire pe lumea asta decât sexul, sa tot vrei după ce faci e ca un drog probabil

| sierra1 a răspuns:

Dacă in ultimă instanță scopul este supreviețuirea (cât mai comodă) și perpetuarea speciei, atunci ai putea spune că-ți lipsește ceva...

| dullcat a răspuns:

Da, scopul vietii e sa faci sex si dupa aceea mori, exact ca unele muste sau fluturi care mor imediat dupa ce se imperecheaza.

Ask stupid questions, get stupid answers. laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Nu.
Alții fac și tot degeaba trăieschappy

| ReddY25 a răspuns:

Haha,unde ai auzit asta?

| haileewatson a răspuns:

Tu oricum traiesti degeaba.

| VrRos780 explică (pentru haileewatson):

Decât ca tine, să se bucure toți bărbații ca și cum ai fi un obiect

| ALM2000RO a răspuns:

Nu sunt de acord cu asta! Nu sexul este scopul meu în viață, fiecare își stabilește obiectivele pentru care trăiește. A trăi degeaba înseamnă, din punctul meu de vedere, a nu realiza nimic din ce ți-ai propus în viață ca targeturi (tu-general).

| ALM2000RO a răspuns (pentru ALM2000RO):

Sexul nu este un scop al vieții în sine, decât eventual pentru cine își face din asta un scop.

| Sportacus123 a răspuns:

Eu cred că oamenii care au murit virgini sunt oameni care merită respect. Așa vreau să fiu și eu.

| ALM2000RO a răspuns (pentru Sportacus123):

Și eu gândesc la fel că oamenii care au murit virgini merită respect.
Așa sper să mor și eu: virgin big grin Și sunt convins că așa voi și muri happy

| RAY a răspuns (pentru ALM2000RO):

Daca tu vrei asta, așa va fi, dar eu as merge pe a experimenta existenta

| ALM2000RO a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt asexual și deci mă bucur chiar că sunt virgin, doar gândul la dragoste sau sex îmi provoacă dezgust.

| FindMyName a răspuns:

Bahahah, ce prostie laughing
Trăiești degeaba dacă nu ai făcut nicio realizare, nu ai un scop sau un vis în viata și pur și simplu pierzi timpul nefăcând niciodată, nimic.

| Sportacus123 a răspuns (pentru FindMyName):

După gândire ta, acum persoanele descrise de tine ar trebui chiar acum să se sinucidă, nu?

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu, insa ar fi naspa sa nu faci.

| FredericChopin a răspuns:

Nu sunt atâtea alte activități pe care le poți face cum ar fi să gătești,sa joci fotbal,baschet,înot,sa faci fotografii, sa pictezi, să asculți muzică și să compui, sa iei lecții de dans, sa te dai cu parașuta, sa pescuiești etc etc etc viața tot la fel rămâne și cu și fără sex sexul nu e decât "o activitate din viața ta " să-i zic așa

| shookdazed a răspuns:

Eu unul sincer cam asta cred sunt unul dintre ei din pacate