| nomore_5112 a întrebat:

Daca nu mi-a venit ciclul niciodata si iau anticonceptionale ma ingras? sau imi cresc sanii? ca asa am auzit ca astea sunt efectele negative ale lor dar nu stiu sigur daca sunt valabile si daca nu tia venit ciclul niciodata...

5 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Daca iei anticonceptionale oricum te ingrasi. si daca te ingrasi iti cresc si sanii. e logic. nu conteaza daca ti-a venit ciclul sau nu. pastilele actioneaza la fel. happy
mai bine foloseste prezervativ decat sa te indopi cu pastile. a si prezervativul te apara si de orice boala.winking
funda? puppy dog eyes

| chipanoo a răspuns:

Cum, ai deja 17-18 ani si nu ti a venit ciclul? pentru ca daca esti mai mica nu vad rolul anticonceptionalelor. si daca nu ai ciclu de ce sa iei pastile?

| monimoni678 a răspuns:

Nu conteaza daca it-a venit au nu e la fel tot teingrasi.

| cristi_2975 a răspuns:

Buna daca sunt fete din iasi bagati ad meu cristibine sau 0748992067 caut iubita din iasi

| erika86 a răspuns:

Daca nu ti-a venit ciclul(niciodata) insemna ca nu ai cum sa ramai insarcinata...deci nu ai nevoie de pastile, iar daca vrei sa le iei pentru ingrasat si marire de sani(presupun ca esti foarte tinerica) trebuie sa iei in calcul ca poti sa te ingrasi mai mult decat vrei, anticonceptionalele favorizeaza retentia de apa in tesuturi=celulita, si in general pot provoca mai multe dereglari hormonale decat cele mentionate de tine mai ales ca tu inca esti in faza de dezvoltare, sa ai grija...