anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu-mi vine sa fac sex zilnic, inseamna ca am libidou scazut? Ce inseamna libidou scazut?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu înseamnă asta ci ca nu ai pofta de sex, de fapt cu cât o faci mai frecvent cu atât scade drastic și "poftele".
Ce spui tu reiese o patologie în sine, iar tu nu te confrunți cu asa ceva. Stresul cotidian de multe ori te distrage sa te gândești mereu le sex sau sa îl practici. Cu cât întreții mai multe raporturi sexuale cu atât se pierde farmecul plăcerii amandorura.
Depresia cauzează libidoul scăzut, stresul, insomniile, tratamentul antidepresiv, antipsihotic; sindromul de oboseala cronica sau testosteron scăzut, dar la tineri e exclus în 90 % din cazuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De când nu mai pot dormi sincer nu mai îmi sta gândul deloc la sex!
Nici la masturbare!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti casatorit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa nu nu. Dar mergeam des la fufe și simțeam mereu sa marchez, chiar ma rugam sa scap de adictia asta ca ms costa și mulți bani pentru câteva minute de placere nu- și avea rostul atâtea vizite, și încă una babardita și adăugată în my palmares. Eu vorbesc din experienta mea subiectiva, de când nu mai pot dormi, nu mai am chef nici sa ma masturbez. Și dacă eram căsătorit tot nu aveam pofta, ca se cunoaște ca insomnia severa scade libidoul sexual happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa mergi la fufe si sa dai atatia bani cand poti sa gasesti o femeie dornica doar de sex?
Eu am insomnii de 2 ani si atunci cand nu dorm am cel mai mare libidou

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiidca babardeala costa mai puțin.
Suntem diferiți ca oameni, avem organisme diferite, nu suntem la fel. Sunt axat sa tratez anxietatea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu stii, dar nu renteaza.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Rentează uneori crede-mă, nu ai iubit sa știi ca contează! Era o metafora pe care ma așteptăm să o înțelegi, dar nu ai înțeles-o happy
Când investești sentimente, bani cu căruță, timp, și nu ți se oferă la rândul tău, atunci rentează, sau te însala! Alea cer bani și te duci acasă satisfăcut, și nu ai nici stres pe cap, mai degrabă sunt alea discrete decât civilele. Nu încurajez asta, dar eu am spus ca sunt focusat sa rezolv problema cu anxietatea, nu ma interesează prea mult alte chestii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am dovedit a fi asa un prostanac...nu inteleg ce vrei tu sa mi zici laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sexul pe bani = costa mai puțin = nu suferă niciunul.

Iubirea = de cele mai multe ori =dezamăgire = decepție = bani pierduți, timp pierdut = traume emoționale = cazuri extreme sinucidere.
Este adevărat ca iubirea e cel mai frumos sentiment pe care îl poți cunoaște /simți în aceasta viata, chestia asta o adus la perpetuarea noastră, dar trebuie sa fi pregătit psihic, și implica multe chestii. Un om cu anxietate nu are nevoie de stres, asta presupunere iubirea, stres, maturitate, seriozitate, devotament, sa ii oferi toată atenția și sa te dedici cu totul implicit sa fi responsabil și asumat.
Când ai o anxietate serioasa prima varianta... Sper ca ai înțeles. Oricum când dai de greu, toți te părăsesc, asta am învățat de la viata, foarte rar se găsesc anumite persoane sa fie alături de tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar eu n am zis sa iubesti pe cineva. Am zis sa ai o partenera doar pentru sex. Nu o platesti, doar faceti sex amandoi, ca va place la ambii si atat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Prefer sa nu laughing sex with benefits, dacă o voi găsi da, nu e o idee rea, dacă nu sa ma caute în another LIFE.
Asta cu iubirea nu e bătut în cui, te poți îndrăgosti de o persoana dacă îți place cum este ea ca persoana, ce fel de caracter și personalitate are, mai întreții și raporturi sexuale pe o perioada îndelungată nu se poate ști cu certitudine ce se poate întâmpla, dacă te înțelegi foarte bine cu persoana resoectiba te poți îndrăgosti doar de simpla prezenta a ei, nu poți controla acest sentiment totdeauna, se întâmplă să mai dai failed. Deci aleg prima varianta ( varianta mea) but not for to much time. Anxietatea este principala. Se poate întâmpla și invers, sa se îndrăgostească ea, dap sunt cazuri rarisime dar ele existe, asa ca pot fi luate în calcul, chiar dacă sunt șanse infime.
O seara plăcută.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cati ani ai

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt userul lagerfeld. Ți am mai spus, peste 27.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine

Întrebări similare