| AlinAlin1212 a întrebat:

Daca o fata a rămas gravida si abia dupa 7 zile si a facut test si a vazut, ce mai poate face pentru a opri sarcina?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce test a facut ea la 7 zile, ca nu am auzit sa existe asa ceva, fiind practic imposibil sa fie detectata o sarcina cand este inca in stare embrionara, la numai 7 zile dupa fecundare.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca hormonul gravidiei sa fie prezent in urina.

| dullcat a răspuns:

Mergeti cat mai curand la medic si aflati acolo!

| Robert2526 a răspuns:

Daca a facut test si e pozitiv dupa doar 7 zile, inseamna ca era deja insarcinata de mai mult timp. Nu se poate face nimic, o feliciti ca devine mamica si aia e

| Babyflay a răspuns:

Pe românește, odată ce bagi lemnul în sobă trebuie să vă și protejați! Nu cu Doamne ajută și dai bice. Nu se mai poate face nimic decât s-o feliciți ca e mămica și tu tătic! Asumați-vă când întrețineți relații!