| Dinica_Iuliana_Mihaela_1995 a întrebat:

Dacă o fata este in perioada nefertila și un băiat penetrează de 2-3 ori fără sa ejaculeze exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cuvantul NEFERTIL prin insasi definitia sa din DEX, indica faptul ca in acea situatie/stare orice proces de : creere, rodire, inmultire etc. este IMPOSIBILA.
NEFERTIL adj. neproductiv, neroditor, sărac, slab, steril, sterp, (rar) nerodnic, sărăcăcios, sec, etc.
In concluzie formarea sarcinii devine de 2 ori imposibila : o data datorita faptului ca actul sexual este intretinut in perioada care este nefertila si a 2-a oara datorita faptului ca sperma nu este ejaculata in vagin. Sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar de ce sa faca 2 tineri o asemenea prostie, in loc de Petting?!

| RAY a răspuns:

Depinde unde penetreaza ca voi avem multe gauri, daca te referi de vagin daca fata e la ovulatie si lasa sperma acolo e risc de graviditate, daca nu a ejaculat slabe sanse

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina.

| Bogdan70001 a răspuns:

Nu-i ok... daca tu esti cea din poza (sper sa nu), nu-i ok deloc ce se intampla.Iar daca nu esti tu schimba-ti poza de profil ca este posibil sa induci lumea in eroare si sa ai probleme.Sau macar nu mai pune astfel de intrebri cu o asemenea poza de profil

| Subsemnatul123 a răspuns:

Este vorba de fătuca din poza?

| NCristian a răspuns:

Nu

| Anto3457899 a răspuns:

Nu exista riscul de-a rămâne însărcinată, stai liniștita!