| chiftelutacrocanta a întrebat:

Daca persoana ta iubita si-ar pierde memoria si nu ar mai stii deloc cine esti ai mai iubi-o la fel de mult cum o iubeai inainte sa-si piarda memoria sau ai iubi amintirile pe care le-ai avut cu ea sau ce ai face? Ar exista sanse ca persoana ta iubita care si-a pierdut memoria sa se indragoasteasca din nou de tine?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Greu de spus, ar fi groaznic. Dar am vazut un film, acum vreo 10 ani, in autocar, megeam la Bruxelles, si era acolo o situatrie asemanatoare, dar acolo tipa patise ceva exact de ziua ei, si tipul se chinuia enorm sa o faca nu isi dea seama ca e amnezica. Titlul nu il stiu din pacate!

| lplostonyou a răspuns (pentru PsihoSex):

Te referi cumva la filmul cu titlul ``50 First Dates``? happy

| DeeaMarry a răspuns:

Bineinteles ca l-as iubi la fel de mult. As incerca sa il recuceresc, sperand ca va face aceeasi alegere happy.

| Sociopat a răspuns:

Alzheimer e intr-adevar o boala groaznica.
Nici nu-mi pot imagina cat de groaznic e sa spui in fiecare dimineata partenerului cine esti. Te face sa te simti de parca tot ceea ce s-a intamplat in trecut, ceea ce a dus la voi doi, a fost un nimic. Oricat de mult traiesti in trecut, prezentul mereu o sa te trezeasca la realitate. Probabil as interna-o la un azil bun si mi-as vedea de viata mea blestemand, evident, ziua in care am primit vestea ca are alzheimer.

| RAY a răspuns:

Mai chiftea nu are importanta ce naiba se intampla cu persoana care o iubim,iubirea e ceva involuntra deci iubim indiferent ca aia e nebuna,dus cu pluta,memoria i este stearsa, adevarata iubire nu se uita, dar in ziua de azi sunt interese, ipocrizie si atat, normal ca exista sanse sa te iubeasca din nou daca tea iubit vreodata ca na nu ai de unde sa stii iubirea e oarba e o iluzie si atat

| Florentina9210 a răspuns:

De ce nu? Nu sunt ipocrita precum ma cred altii, sa plec de langa o persoana care e la nevoie. Nu stau doar la bine ci si la rau!

| Oana92 a răspuns:

Oamenii continua sa iubeasca alti oameni si cand sunt umiliti, jigniti, ignorati sau calcati in picioare de ei. Crezi ca simplu fapt ca persoana iubita si-a pierdut memoria te poate face sa incetezi sa o iubesti?

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca doar si-a pierdut amintirile cu mine, dar personalitatea nu i-a fost alterata in niciun fel, da as sta cu ea. Nu stiu daca s-ar indragosti din nou de mine, dar avand in vedere ca s-a intamplat o data, nu vad de ce nu s-ar putea intampla a doua oara.

| Mussette a răspuns:

Da. exista sanse ca o data ce i-ai placut, ii poti placea din nou; ii mai arati imagini, poze, ii povestesti amintirile trecute si cu ttimpu ar iubi din nou happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune ca inainte sa-si piarda memoria prefera sexul anal! Dupa care as lasa-o sa se roage de mine sa incercam si as refuza-o de fiecare data argumentand ca as avea impresia ca o folosesc si ca trebuie sa avem rabdare.