| silver19 a întrebat:

Daca refuzati un baiat cu care va intelegeti perfect ati putea sa mai fiti prieteni ca inainte desi el va place in continuare?

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate. Acestea sunt cele mai frumoase relatii de prietenie care pot fi vreodata. Cel mai frumos lucru este sa ai un prieten de sex opus. Si atunci cand a fost si o relatie inainte e si mai frumos. Asta inseamna ca te poate ajuta in viitoarele relatii si daca in timp simte la fel puteti pune bazele unei povesti de iubire ca in basme.

| Razvan a răspuns:

Nu.As incepe sa il evit. Ce sens are sa il fac sa sufere daca eu nu ii raspund la sentimente? Trebuie sa fie foarte greu pentru el sa fie in preajma mea si eu sa pretind ca suntem "doar" amici cand e evident ca se uita la mine cu o fata de om indragostit
Probabil ca atunci cand isi va gasi o iubita s-ar relua relatiahappy

| Alisa a răspuns:

Da, desi pe parcurs se pot indeparta unul de altul, dar depinde de fiecare persoana, ce caracter are. Exista si varianta de a se intelege la fel de bine ca inainte sau si mai bine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur ca da.

| nobody_9468 a răspuns:

As ramane prietena cu el, insa cred ca in primele zile de dupa l'as evita un pic...in rest totul ar fi ok, zic euhappy

bafta

| ÅñdRa a răspuns:

Da de ce nu.
Si eu am un astfel de prieten si pot sa zic ca dupa ce mia recunoscut sentimentele lui fata de mine ne intelegem si mai binelove struck

| Anemona a răspuns:

Da am putea fi prieteni dar daca vreodata o sa vreau sa ii povestec ceva de un baiat care imi place sau etc mi-ar fi jena. e greeeu. dar daca e o prietenie adevarata se mentinehappy

| OanaG a răspuns:

Da! Spun din proprie experientahappy

| constantyna a răspuns:

Da, refuzul poate fi de moment, de conjunctura, si nu are legatura cu prietenia.

| Mystique a răspuns:

Nu, eu cel putin nu am ramas prietena cu respectivul, din pacate, desi vroiam, dar orgoliul masculin a fost prea mare ca sa accepte asta.

| Яùxsi a răspuns:

Daa

| alina_4026 a răspuns:

Nu nu ar fi aceiasi prietenie care a fost in trecut.Mai ales ca l-am refuzat, cred ca ma voi simti un timp penibil. Voi vorbi cu el desigur dar prieteni ca inainte nu as putea sa fiu.

| Mada a răspuns:

Dupa parerea mea, eu nu prea cred ca el va mai fi la fel happy. S`ar simti jignit si chiar daca te`ar mai place nu ar mai fi la fel... nu ti-ar mai arata cat de mult tine la tine. Parerea mea e ca daca si tu tii la el ar fi bine sa profiti de aceasta ocazie.
Si poate nu vei regreta!

| Iubesc Limonada a răspuns:

Probabil ca nu

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Sigur ca da.iti dai seama ca nu va fi totul chiar ca la inceput dar am putea fi in continuare prieteni buni

| DeeaNegrea a răspuns:

De ce nu? desi probabil ca nu chiar la fel ca inainte dar prieteni de ce nu.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da! Avand in vedere ca ma inteleg bine cu el ar trebui sa constientizeze ca sentimentele mele pentru el nu sunt decat de prietenie desi ar fi un pic ciudat pentru ca eu l-as vedea ca pe un frate, iar el m-ar vedea pe mine ca mai mult decat o simpla prietena, insa probabil ca as incepe sa comunic mai mult cu el ca sa stiu sigur ceea ce simte pentru ca nu as vrea sa il ranesc fara sa imi dau seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap... poate ca ai incredere si mai multa in cineva cand sti ca te place si nu ti-ar face rau si te intelegi mult mai bine cu cineva cand iti spune ca simte si este sincer straight face.

Bye-bye wave :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! asta este parerea mea. daca el te place sau te-a placut indiferent de ce simte acum nu veti mai putea fi prieteni nici o data ca inainte! te asigur de asta, am patit-o si eu...ca papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate.Eu nu am stiut niciodata ce inseamna sa fiu prietena cu un baiat pana acum un an de zile...Am trait(anul trecut)8 luni de prietenie unica cu Alex, fostul meu iubit, in care ne-am cunoscut cum nu multi se pot cunoaste cu adevarat(ne-am spus intotdeauna absolut tot ce aveam pe suflet, asta fiindca, din cauza diferentei de varsta destul de mare, eu sunt mai mare ca el, nici nu gandeam atunci ca asa o legatura stransa intre noi ne poate apropia mult mai mult de atat). Si da, in ciuda a tot ce s-a intamplat pana in prezent, inca mai tinem legatura. E frumos sa-ti amintesti ce clipe poti trai uneori in viata...

| byenkutza_4326 a răspuns:

Normal ca da! si eu am fost cmb cu unu si ne-am despartit da totusi am ramas prietene

| yoana_2922 a răspuns:

Da...asta mi s-a intamplat si mie si ne intelegem foarte bine...love struck

| independenta a răspuns:

Da.De ce nu? in plus poate nu a mers sa fie o relatie dar daca ma inteleg super bine vom ramane in continuare prieteni poate ca inainte.Prietenia ramane pe viata(acum depinde de situatie)!winking