| BeHappyAndSmile a întrebat:

Imi place de un baiat, azi l-am cunoscut am vorbit cu el dar lucruri banale gen " ce liceu esti " si din astea. Cum sa ma imprietenesc cu el, sa devenim mai apropiati el are 17 ani eu 15 si avem prieteni comuni dar eu sunt si o fire mai timida si nu stiu.ce as putea sa vorbesc cu el? cum sa incep o discutie? intelegeti voi...Dau funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| BombonikThaa a răspuns:

Eu zic ca,daca vrei sa te apropii de el,clar iti place pentru ca, tu consideri ca va potriviti. Daca tu consideri asta, indiferent de ce va fi mai tarziu, pentru ca n-ai cum sa anticipezi niciodata ce va fi, te rog, nu fii insistenta in a-i arata calitatile tale! Daca tu il placi, trebuie sa te placa si el pentru a se finaliza cu o relatie frumoasa.Eu zic ca trebuie sa fii misterioasa, sa-l lasi sa te descopere el...Incita-l dar,atat cat sa nu devii vulgara,atat cat sa nu interpreteze gresit.Da-i de inteles ca-l placi, dar nu i-o spune tu, direct. Iarasi, propunerea trebuie sa vina din partea lui.Ti-am spus, tu doar da-i de inteles si lasa-l pe el sa actioneze! Oricum e de datoria lor si te va face pe tine sa te simti femeie.Bafta! Fundita?:*big grin

| BeHappyAndSmile explică (pentru BombonikThaa):

Stiu ca imi place, dar abia l-am cunoscut vreau sa devin prietena cu el, adica sa am subiecte de discutat si nu stiu despre ce sa vorbesc cand ma vad cu el.

| BombonikThaa a răspuns (pentru BeHappyAndSmile):

Pai gaseste lucruri pe care le ai in comun cu el ca de exemplu:ce va place sa faceti, emisiuni, filme, prieteni intreaba-l ce ii place sa faca si lucruri de genu!:*big grin

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Fii sociabila, prietenoasa!

"be happy and smile", cu chestiile astea rezolvi multe.Acorda-i atentie, si da-i de inteles ca simti ceva pentru el, iar restul vine de la sine.